Jak zrobić girlandę z balonów

Są czasami takie czynności, które na pozór wydają się proste, pospolite i takie zwyczajne. Nie zawsze tak jest, dlatego dzięki kategorii zrób to sam, wszystko wydaje się czytelniejsze w wykonaniu.

Jak zrobić girlandę z balonów

W związku z tym, że były Walentynki, pomyślałem o podkreśleniu tego święta czerwonymi serduszkowymi balonami w swojej firmie. Wymyśliłem, że fajnie wyglądałaby girlanda z balonów, która będzie witała klientów. Pokażę Wam, że cuda wykonywane z balonów, które często spotykamy w galeriach handlowych nie są jakimś trudnym do wykonania osiągnięciem, choć czasami w taki sposób można to odebrać.

Co będziemy potrzebowali

Kombinowałem, myślałem w jaki sposób zrobić girlandę z balonów, która będzie w miarę prosta i zarazem elastyczna. Początkowo myślałem, że balony przywiążę do jakiegoś długiego sznurka, albo wstążki, tak, aby były blisko siebie.

Pojechałem zatem do sklepu po “sprzęt”. Kupiłem 50 czerwonych balonów w kształcie serca o średnicy 25 cm, pompkę do dmuchania balonów i ku mojemu zaskoczeniu istnieje specjalna taśma do balonów o długości 5 metrów, która wygląda tak:

Właściwie nic więcej nie będzie Wam potrzebne do wykonania girlandy, którą zaprezentowałem na pierwszym zdjęciu. Przyznam Wam szczerze, że nadmuchanie kilkunastu balonów sprawiło nam ogromną radość, a efekt, który uzyskaliśmy sprawił nam wiele satysfakcji. Ogólnie rzecz biorąc balony uważam za kicz, za coś takiego oczywistego i nie wnoszącego nic więcej poza lateksową wonią w pomieszczeniu. Nic specjalnego. Natomiast, jest to rodzaj dekoracji, która zlicza się do tańszych. Jako dwudniowa dekoracja, która zdobiła wejście do lokalu wyjątkowo balony zdały egzamin.

Nadmuchaliśmy około 50 balonów i dokładnie je zawiązaliśmy, aby powietrze nie uchodziło. Następnie zainstalowaliśmy balony na plastikowej taśmie. Balony utykaliśmy praktycznie w każde oczko taśmy, z resztą zobaczcie sami.

Co uważacie o tego typu balonowych dekoracjach?

Komentarze

  1. Agnieszka

    Fakt. To kicz. Ale na urodziny czy inną uroczystość nadają się jak nic! A że Mała ma w kwietniu urodziny… muszę poszukać takiej taśmy. Dzięki za inspirację!
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.