DIY: Betonowe podkładki pod kubki

DIY podkładki pod kubki

Szukasz ciekawego pomysłu jak samodzielnie wykonać podkładki pod kubki? Jeśli tak, to ten wpis zdecydowanie jest dla Ciebie. Wykonaj samodzielnie dodatek do swojego domu, który będzie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

DIY podkładki pod kubki

Uwielbiam dodatki do domu, które są wykonane ręcznie. Takie przedmioty mają duszę i charakter. Przeczesałem ostatnio pół Internetu w poszukiwaniu jakiś fajnych podkładek pod kubki. Niestety nic nie znalazłem, co wpisywałoby się do wnętrza mojego mieszkania. Cóż, postanowiłem trochę pokombinować i zrobiłem własne podkładki pod kubki.

Podkładki wykonane są z betonu, czyli z materiału, który po prostu uwielbiam! Co więcej, pomalowałem je farbą w sprayu, co nadaje im fajnego charakteru. Zachęcam Was do wykonania podobnych podkładek 🙂

DIY podkładki pod kubki

Co będziesz potrzebował?

 1. Beton.
 2. Farbę w sprayu.
 3. Taśmę malarską.
 4. Gumowe rękawiczki.
 5. Papier ścierny (opcjonalnie).
 6. Foremki do betonu*

*Jeśli chcesz skorzystać z tej samej foremki do betonu co ja, pobierz wzór (poniżej), który przygotowałem. Wzór musisz wydrukować tyle razy, ile chcesz mieć podkładek, następnie wydrukowaną kartkę zalaminuj i wytnij kształt. Zszywaczem zepnij boki zalaminowanego papieru i zalej betonem. Dzięki temu w łatwy sposób zdejmiesz foremkę, która podczas wysychania nie będzie przemakała.

Jeśli przeglądasz ten post mobilnie i powyżej ↑ nie pojawiło Ci się okienko z możliwością pobrania, kliknij w link, aby przejść do właściwej podstrony: DIY Podkładki pod kubki.

DIY podkładki pod kubki

Przygotuj beton

Do swoich podkładek kupiłem zaprawę murarsko-tynkarską uniwersalną. O wiele ciekawszy efekt uzyskacie używając betonu B20, którego niestety nie było w markecie budowlanym. Wsyp do naczynia beton i rozrób go z wodą. Konsystencja nie może być ani za luźna, ani za gęsta.

DIY podkładki pod kubki

Zalej foremki betonem i poczekaj dobę aż stwardnieje. Kiedy podkładki pod kubki będą suche i utwardzone opcjonalnie możesz je przetrzeć papierem ściernym. Jeżeli foremki będą Ci się wyginały (jak na zdjęciu wyżej), połóż na nich jakiś przedmiot, żeby leżały płasko.

DIY podkładki pod kubki

Pomaluj

Podkładki pod kubek pomaluj wedle uznania i gustu. Do mojego wnętrza zdecydowanie wpisuje się biały i niebieski, stąd też ten kolor pojawił się na moich podkładkach.

Jak oceniacie efekt finalny? Podoba Wam się tak opcja pod gorący kubek?

Komentarze

 1. kloszard

  Natychmiast wyobraziłam sobie awanturę domową z użyciem tych podstawków a zabawy dzieci, zamiast rzucać poduszkami i pierzem…betonowymi pociskami. Co bym nie napisała, tym razem Pan mnie zaskoczył i to bardzo. Brawo. W utrzymaniu w czystości chyba nie za łatwo z nimi ale nie to jest ważne…mam skojarzenie z pokazami mody , nie do chodzenia ale do podobania się…Brawo.

 2. Dobrycoach7

  Fajny pomysł, a najważniejsze, ze jak samemu się coś robi to mozna poczuć dumę i jak się coś robi tego typu nie da rady myśleć negatywnie.
  Fajny Blog prowadzisz …
  pozdrawiam ciepło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.