Smart
Lifestyle

Życie pod znakiem „smart”, czyli najważniejsze wynalazki współczesnego człowieka

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez smartfona. Internet zmienił nasz świat, sprawiając, że wiele przedmiotów nabrało nowego znaczenia i stało się zupełnie innymi. Wszystko jest smart i dlatego warto wiedzieć, jakie najważniejsze przedmioty codziennego użytku trzeba dziś mieć i z nich korzystać.

Telewizor z inteligencją

Na początek coś, co na początku było tylko prostym pudełkiem do odtwarzania treści. Gdy debiutował, nikt nie marzył o tym, by można było nazwać go inteligentnym. A jednak! Dziś Smart TV to norma, czyli coś, z czego korzysta się nawet częściej niż z normalnego telewizora. Pozwala uruchomić najważniejsze aplikacje, dzięki którym można z łatwością mieć dostęp do najnowszych seriali czy programów. Nie pełni już tylko funkcji przekaźnika między nadawcą a odbiorcą, ale stał się dla nas czymś na kształt komputera, tyle że z dużym ekranem.

Samochody, które jeżdżą za nas

Drugi „przedmiot” codziennego użytku to auto. Za kółkiem siedzimy bardzo często każdego dnia i korzystamy z mnóstwa systemów, które znajdują się już w niemalże każdym nowym aucie. Większość ma komputer pokładowy i możliwości pozwalające na czytanie znaków, analizowanie, czy trafiamy na zieloną falę albo czujniki pozwalające zatrzymać pojazd, gdy wykryje coś na drodze. W ten sposób poprawia się nasze bezpieczeństwo i dzięki temu jesteśmy w stanie jeździć szybciej, częściej i bezpieczniej. To krok w dobrą stronę.

Gotowanie bez wysiłku

To urządzenie całkowicie rewolucjonizujące przygotowywanie posiłków. Przecież gdyby o takim wynalazku słyszano raptem sto lat wcześniej, zmieniłby on historię! Thermomix to urządzenie, które samo przygotowuje wiele potraw, a jednocześnie samo dopomina się o odpowiednie składniki. W ten sposób niemalże nie można zepsuć nowego ciasta czy jednogarnkowego obiadu. Inteligentny robot pozwoli na gotowanie każdego dnia bez wysiłku i zbędnego myślenia.

Robot odkurzający i myjący

Odkurzacze w formie płaskiej, okrągłej maszyny, która jeździ sama? Oczywiście, że tak! To wielkie ułatwienie dla osób, które mają mocno kłaczącego psa. Generalnie dla wszystkich staje się pomocnikiem niezbędnym w domu. Wystarczy włączyć i czekać na efekty – odkurzanie i mycie na wysokim poziomie gwarantowane!

Czy umiesz żyć bez smart?

Pytanie z gatunku trudnych i raczej bezcelowych. Skoro dziś wszystko staje się bardziej inteligentne, to raczej powinniśmy się przyzwyczaić, niż szukać czegoś innego. Warto więc nauczyć się korzystać z technologii.

Dodaj komentarz