Złamania kręgosłupa: czym są, jak się je leczy?

Złamanie kręgosłupa

Gdy mówimy o złamaniach kręgosłupa, na myśl przychodzą najczęściej skoki „na główkę” do wody – plaga każdych wakacji. Jednak ta poważna kontuzja może nas dotknąć podczas prozaicznych czynności, takich jak niefortunny ruch czy potknięcie. Co oznacza złamanie kręgosłupa, kiedy do niego dochodzi, jak się je leczy – wyjaśnia neurochirurg. 

Read moreZłamania kręgosłupa: czym są, jak się je leczy?

Przychodzi pacjent do farmaceuty…

Pacjent u farmaceuty

Chociaż można odnieść wrażenie, że największym zdrowotnym wyzwaniem w 2020 roku jest pandemia wirusa Covid-19, to okazuje się, że jest w tym tylko część prawdy. Dla wielu osób, zwłaszcza tych borykających się z chorobami przewlekłymi, równie dużym wyzwaniem jest otrzymanie niezbędnego leczenia w sytuacji wprowadzonych obostrzeń sanitarnych. Jakie ułatwienia, a jakie utrudnienie czekają na pacjentów w aptekach? Przeprowadzony w ramach programu „Recepta na sukces” cykl bezpłatnych konsultacji z farmaceutą online #porozmawiajmyotwarcie dowodzi, że pacjenci częściej teraz poszukują porady zdrowotnej właśnie w aptece.

Read morePrzychodzi pacjent do farmaceuty…

Kaszel, zapalenie oskrzeli, górnych dróg oddechowych. Najlepszy sok!

Problemy górnych dróg oddechowych

Dzisiaj przekażę Ci parę informacji na temat tego w jaki sposób możesz sobie pomóc. Najważniejszą rzeczą, jeżeli chodzi o górne drogi oddechowe jest wyeliminowanie mleka pochodzącego od innych zwierząt. Nasze ciało nie przyjmuje tego mleka, które jest strasznie zaflegmiające. Jednak jeżeli już zachorowałeś, możesz się tego pozbyć używając soków, które mają dużą zawartość chlorofilu, czyli krwi z naszych zielonych roślin. Jednym z najlepszych soków, który naprawdę mocno polecam jest sok z marchewki i jarmużu. 

Read moreKaszel, zapalenie oskrzeli, górnych dróg oddechowych. Najlepszy sok!

Samodzielne leczenie nadwrażliwych zębów

Leczenie nadwrażliwych zębów

Epidemia COVID-19 zmieniła wszystko. O ile życie towarzyskie możemy nadrabiać online, o tyle niektóre usługi – tak niezbędne dla naszego zdrowia i samopoczucia – są dla nas niedostępne. Wizyty w gabinecie stomatologicznym nie zastąpi konsultacja przez Internet czy telefon, a bolący ząb nie poczeka do otwarcia placówki. Jak trudne jest „normalne” funkcjonowanie z ostrym i nawracającymi bólem zębów wiedzą bardzo dobrze osoby cierpiące na nadwrażliwość zębiny. Jak sobie radzić z tym problemem w czasie kwarantanny?

Read moreSamodzielne leczenie nadwrażliwych zębów

Aktywność fizyczna w ciąży

Ćwiczenia dla ciężarnych

Aktywność fizyczna w ciąży niesie ze sobą wiele korzyści dla przyszłej mamy. Przede wszystkim poprawia samopoczucie, utrzymuje ją w dobrej kondycji i pomaga lepiej przygotować się do trudów porodu. Uprawianie sportu pozwala również szybciej wrócić do formy po okresie połogu. Ważne jest jednak, aby rodzaj i intensywność ćwiczeń dostosowywać do stanu zdrowia, kondycji i samopoczucia … Read moreAktywność fizyczna w ciąży