wakacje 2021
Lifestyle

Wakacje 2021 w Marsa Alam – raj dla miłośników słońca i nurkowania

Egipt to jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych zarówno wśród polskich turystów, jak i tych z całego świata. Trudno się temu dziwi, ponieważ kraj położony na samej północy kontynentu afrykańskiego przyciąga swoim niesamowitym klimatem, bogatą historią i malowniczymi rafami koralowymi, które stwarzają świetną okazję do przemierzania podwodnego świata dla miłośników nurkowania. Egipskie kurorty to jednak coś więcej niż tylko wyjątkowe okoliczności przyrody – istnieje o wiele więcej powodów, dla których warto wybrać Egipt i Marsa Alam na wakacje 2021.

Marsa Alam 2021 – nowy punkt na turystycznej mapie Egiptu

Krajobraz Marsa Alam na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat zmienił się nie do poznania – z wioski rybackiej przekształcił się w jeden z najnowocześniejszych kurortów w Egipcie. Położony jest ok. 250 km Hurghady, kolejnej miejscowości cieszącej się wielką popularnością wśród urlopowiczów. Wybierając się na wakacje w Marsa Alam nietrudno jednak zauważyć, że miejscowe władze inwestują w rozwój lokalnej infrastruktury i budowę nowych hoteli, które robią wrażenie nawet na najbardziej wymagających turystach. Nie dziwi jednak fakt, że to właśnie Marsa Alam wyrasta na faworyta w gronie egipskich kurortów – to właśnie u wybrzeży tego miasta można podziwiać niesamowitą florę i faunę.

Wakacje w Marsa Alam 2021 – rafy koralowe nie z tej ziemi

Marsa Alam posiada ogromny potencjał turystyczny, który w ostatnich latach został mocno zauważony. Wszystko za sprawą zapierających dech w piersiach rafom koralowym, które należą do najpiękniejszych i najbardziej rozległych na całym globie. Fani snorkelingu zjeżdżają się na wakacje w Egipcie z najdalszych zakątków świata, aby mieć okazję zobaczyć na własne oczy ten cud natury. Woda w w tych regionach Morza Czerwonego jest tutaj bardzo czysta, a kolory tak różnorodne i wyraziste, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Co ważne, każdy może spróbować swoich sił w pływaniu pod wodą – Marsa Alam jest bowiem znane na całym świecie z wielu ośrodków nurkowania, gdzie można przejść szybki kurs pod okiem specjalisty.

Zobacz także: https://www.x-mag.pl/wakacje-2021-top-3-kierunkow-zagranicznych/

Wakacje w Marsa Alam 2021 – kurort dla rodzin z dziećmi

Wiele osób obiera Marsa Alam na swoją destynację wakacyjną nie tylko ze względu na wysoki standard ośrodków wypoczynkowych i bogactwo raf koralowych – to także okazja do spędzenia wymarzonego urlopu w spokojnych warunkach. Miejscowość nie jest bowiem jeszcze tak popularna jak wcześniej wspomniana Hurghada czy Sharm El Sheikh, dlatego też życie nocne w Marsa Alam nie tętni z taka intensywnością jak w innych częściach Egiptu. To sprawia, że jest to kurort idealny dla rodzin z dziećmi i fanów spokojnego wypoczynku.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

One thought on “Wakacje 2021 w Marsa Alam – raj dla miłośników słońca i nurkowania

Dodaj komentarz