aranzacja wnetrz
Dom

Styl glamour – czym się charakteryzuje

Styl glamour szturmem wkradł się do serc projektantów wnętrz, jak również amatorów dobrego designu. I nic w tym dziwnego. To żywa kolorystyka, która w połączeniu z dużą ilością światła, kryształowych i puchowych dodatków jak również elegancją i klasą tworzy wnętrza obok których po prostu nie można przejść bez emocji. Czym się jeszcze charakteryzuje styl glamour i czy sprawdzi się on w każdym pomieszczeniu?

​Czy styl glamour jest modny?

Styl glamour z roku na rok pojawia się we wnętrzarskich trendach. Co prawda z różnym natężeniem, niemniej zawsze jest obecny. Oczywiście, że jest modny – można to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością. Rozkochał w sobie światowej sławy projektantów, jak również wszystkich, którym zależy na stworzeniu przestrzeni pełnej elegancji, klasy, szyku oraz blasku.

​Jakie meble do stylu glamour?

Meble we wnętrzu urządzonym w stylu glamour powinny przede wszystkim być utrzymane w stylistyce blasku. Można więc stawiać na modele połyskliwe, wytworne i na pewno niesztampowe. Świetnie prezentują się na przykład modele wyposażone w połyskujące fronty, jak również gałki, które lśnią. Można je zestawić z kryształowym żyrandolem, albo lustrem ozdobionym złotą, połyskującą ramą. Oczywiście jak we wszystkim, warto jest zachować umiar. Pamiętajmy, że często mniej znaczy więcej i przesadzając z blaskiem możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego.

​Co na ściany w stylu glamour?

Z powodzeniem ściany można zdobić różnego rodzaju ramkami, które utrzymane są w kolorze złotym, albo srebrnym. Glamour kocha też biele, róże, szarości, beże, jak i czernie. Takie zestawienie zawsze gwarantuje szyk oraz elegancję. Bardzo dobrze we wnętrzach glamour prezentują się np. złote kinkiety, albo połyskujące zdobieniami w kształcie kryształków. A może lustra? Te bardzo dobrze powiększą przestrzeń i nadadzą jej przy tym ogromnej elegancji.

​Jakie zasłony i dekoracje do stylu glamour?

Zasłony i dekoracje, które wprowadzimy do wnętrza utrzymanego w stylu glamour na pewno nie mogą być smutne i przytłaczające. Stawiajmy na lśniące dekory, piękne, połyskujące w kolorze kości słoniowej, albo też głęboką czerń lub złoto, które lśni wraz z pojawieniem się w pomieszczeniu promieni słonecznych. Biel także doskonale odda charakter stylu glamour – klasyka gatunku zawsze się obroni.

Styl glamour można wprowadzić do każdego wnętrza – bez względu na to czy będzie to przedpokój, łazienka, kuchnia, sypialnia czy też salon. W każdym z nich się odnajdzie i stworzy niesamowitą aranżację.

Dodaj komentarz