Dom

Styl eko – najwyżej we wnętrzarskich trendach 2022

Styl eko bardzo mocno wkradł się do świadomości światowej sławy projektantów i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to w jakikolwiek sposób zmienić. Świadome odżywianie się, szanowanie środowiska naturalnego – w tym wykorzystywanie jego zasobów w modzie i wnętrzach jest obecnie jak najbardziej wskazane, stąd nie bez znaczenia pozostaje wprowadzanie tych zasad w swoje życie. Można zacząć od wnętrz. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się styl ekologiczny?

Styl ekologiczny jest najwyżej w hierarchii wnętrzarskich trendów 2022. Charakteryzuje się tym, że bardzo mocno szanuje wszystko to, co jest związane ze środowiskiem naturalnym. Oznacza to, że bardzo widoczne są w nim materiały, które można ponownie wykorzystać – łatwoodnawialne. Wśród nich dużą rolę odgrywa między innymi drewno, jak również bambus. Są one bardzo wdzięczne aranżacyjnie – stworzą zarówno przyjemny dla oka, przytulny klimat, jak i funkcjonalny oraz bardzo modny.

Jakie kolory w stylu ekologicznym?

Matka natura pełna jest pięknych barw i aż żal jest nie wykorzystać ich we wnętrzu. Wśród nich ważne miejsce znalazło się dla zieleni, w tym między innymi dla jej wydania butelkowego. Projektanci bardzo mocno lansują go w swoich katalogach – zarówno na ścianach, jak i w dodatkach typu zasłony, pledy czy też poszewki na poduszki. Wnętrza w stylu eko są jasne – pełne bieli, beży, czy też kolorów przywodzących na myśl kość słoniową. Nie dość, że stworzą wrażenie dużej przestrzeni, to jeszcze odpowiednio zestawione bardzo ją ocieplą. Nie zapominajmy o ważnej roli brązów, jak również cegły czy też gliny. Te naturalne materiały świetnie odzwierciedlają założenia stylu eko, który jak widać, ma się doskonale we wnętrzarskich trendach 2022 i niewiele wskazuje na to, aby miało się w jakikolwiek sposób to zmienić.

Jakie meble i dodatki w stylu eko?

Meble to przede wszystkim te, które wykonane są z drewna. Odnajdą się we wnętrzach eko doskonale i trzeba mocno się do nich przekonać, jeśli do tej pory tego nie zrobiliśmy. Ocieplają wnętrze, są bardzo praktyczne i co ważne – ponadczasowe. Ten materiał jest swoistą klasyką gatunku i na pewno przez najbliższe lata nie wyjdzie z mody. Można stawiać na naturalne usłojenie na frontach, albo też wybrać wersję bieloną – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Do tego odpowiednie dodatki i aranżacja wnętrza w stylu eko gotowa.

Dodaj komentarz