Łamiące się paznokcie
Zdrowie

Poznaj domowe sposoby na problem łamiących się paznokci!

Łamiące paznokcie to nic innego jak problemy z płytką rogową, w której składzie jest za mało keratyny. W efekcie płytka zaczyna się zbrylać i może bardzo łatwo się połamać. Niektóre osoby mają duży problem z łamiącymi się paznokciami. Co zrobić, by temu schorzeniu przeciwdziałać?

Domowa kuracja olejkami

To jeden z najczęściej polecanych składników dla osób, które chcą przejść domową kurację wzmocnienia płytki rogowej. Choć większość z nas zna olejek rycynowy jako element wspomagający rośnięcie włosów, to jednak ma on także właściwości odbudowujące dla paznokci. Należy go wcierać w płytkę oraz w skórki wokół niej przynajmniej dwa razy dziennie. Po jakimś czasie dostrzeżesz różnicę i poczujesz twardy, dobrze zbudowany paznokieć.

Drugim olejkiem, na który warto zwrócić uwagę, jest olejek herbaciany. Z tą kuracją także poradzisz sobie sam we własnym domu. Musisz tylko zmieszać ze sobą pół łyżeczki witaminy E z tymże olejkiem, ale dosłownie kilkoma kroplami. Taka mieszanka musi być wsmarowana w paznokieć. Po kilku minutach, masując płytkę, należy delikatnie ją spłukać i wytrzeć dłonie do sucha. Kurację należy powtórzyć maksymalnie dwa razy dziennie przez cały miesiąc.

Ocet i oliwa na piękne paznokcie

Czas na przejście do kuchni i spróbowanie czegoś innego. Łamiące się paznokcie potrzebują nie tylko odbudowy i regeneracji, ale także nawilżenia. Stąd pomysł na te dwa składniki „kuchenne”. Do oliwy z oliwek wlej sok z cytryny i tak przygotowany płyn wlej do miseczki. Pamiętaj, by najpierw nieco podgrzać oliwę. Następnie zamocz dłonie w misce i trzymaj tak przez kilka minut. Po całości osusz je i posmaruj kremem. Kilka razy w tygodniu i paznokcie będą mocne i niełamliwe.

Domowym sposobem jest też wykorzystanie octu jabłkowego. To kolejne rozwiązanie na łamiącą się, delikatną i zniszczona płytkę rogową. Ocet jabłkowy jest bogaty w wapń, żelazo, potas czy magnez. Należy zmieszać go z wodą w stosunku jeden do jednego i następnie moczyć paznokcie. Ocet zwalczy nie tylko kruchość płytki, ale także zakażenia i wszystkie infekcje paznokci. Będzie miał więc działanie podwójne.

Specyfiki na paznokcie

Jeśli domowe metody nie pomogą, należy pamiętać, by zwrócić się do lekarza w celu sprawdzenia przyczyny złego stanu zdrowia płytki rogowej. Warto jednak dać szansę domowym sposobom, bo w większości przypadków sprawdzają się znakomicie i nie wymagają wiele pracy i przygotowań. Sprawdź, czy na Twojej płytce rogowej nie pojawiają się zmiany i reaguj szybciej niż po pierwszym ułamanym paznokciu.

Dodaj komentarz