powloka ceramiczna
Motoryzacja

Powłoka ceramiczna auta – jakie ma zastosowanie?

Lakier to wierzchnia warstwa auta, która jest podatna na zarysowania, a także zmienne czynniki atmosferyczne. Brud i kurz, które osiadają na aucie, mogą powodować różne zarysowania i brzydko wyglądające uszkodzenia. Jednym ze sposobów zabezpieczenia karoserii jest powłoka ceramiczna. Czym jest i jak dbać o auto z taką powłoką?

Czym jest powłoka ceramiczna?

Lakiery wodne są najczęściej stosowana formą malowania karoserii aut. Oznacza to, że powłoka lakiernicza nie jest tak trwała, jak w starszych autach. W związku z tym jest mniej odporna na zarysowania, a także zmienne warunki atmosferyczne. Wielu kierowców decyduje się na dodatkowe zabezpieczenie karoserii swojego auta. Powłoka ceramiczna w Katowicach to często wybierana metoda wzmocnienia lakieru. Powłoka ceramiczna jest specjalnym preparatem, powstającym przy wykorzystaniu nanotechnologii. Po nałożeniu wiążę się z lakierem samochodowym. Dzięki temu powstaje dodatkowa warstwa zabezpieczająca. Jest ona grubsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Powłoka ceramiczna – dlaczego warto?

Głównym zadaniem powłoki ceramicznej jest ochrona lakieru samochodu. Ma ona właściwości hydrofobowe, dzięki czemu woda nie osiada na karoserii i lepiej spływa. Właściciele samochodów, chcąc chronić swoje auto przed zarysowaniem, w auto detailing w Sosnowcu, wykonują zabezpieczenie karoserii powłoką ceramiczną. Jej nałożenie sprawia, że zabrudzenia są łatwiejsze do usunięcia. Poprawia ona także właściwości antykorozyjne lakieru, który staje się bardziej odporny na chemię, sól drogową czy ptasie odchody.

Ponadto powłoka ceramiczna pełni funkcje estetyczne. Wydobywa głębie lakieru, nadając mu bardziej efektowny i szklisty wygląd. Dzięki niej podwozie staje się mniej podatne promieniowaniu UV. Lakier nie płowieje tak szybko.

Powłoka ceramiczna powoduje, że na nadwoziu rzadziej pojawiają się mikrozarysowania czy odpryski. Oczywiście karoseria nie jest odporna na poważniejsze uszkodzenia mechaniczne i nie chroni przed obcierkami parkingowymi.

Dodaj komentarz