pompa ciepla
Dom

Pompy ciepła – czym kierować się przy ich wyborze?

Pompy ciepła to coraz popularniejsza forma ogrzewania budynków i zapewnienia im na stałe ciepłej wody. Aby zapewnić ich odpowiednie   działanie, muszą być dostosowane do potrzeb budynku i jego mieszkańców. Trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Jak wybrać najlepszą pompę ciepła? Jakie parametry należy wziąć po uwagę?

Pompa ciepła – dlaczego warto?

Pompy ciepła w Podkarpackim, w odpowiednich warunkach może być bardzo efektywna. Pozwala na korzystanie z darmowego ciepła pochodzącego z otoczenia. Tym samym można uniezależnić się od problemów z dostarczaniem surowców na paliwa. Większość systemów pomp ciepła pozwala nie tylko na zapewnienie ciepłej wody w kranie, ale również na ogrzanie czy ochłodzenie pomieszczenia. Pompy ciepła zwykle zasilane są na energię elektryczną. Ponieważ nie powodują emisji zanieczyszczeń na miejscu, nie potrzebujesz komina ani kominiarza, a zatem wymagania dotyczące konserwacji i przeglądów są znacznie niższe. Pompy ciepła to najnowocześniejsza technologia, która oszczędza energię i pieniądze, a także poprawia komfort życia.

Jak wybrać najlepszą pompę ciepła?

Przy wyborze pompy ciepła należy kierować się kilkoma ważnymi parametrami. Jednym z nich jest wskaźnik COP, który informuje o wydajności pracy pompy i górnego źródła, czyli temperatury instalacji grzewczej. Im wyższy COP, tym bardziej efektywne energetycznie i zarazem bardziej oszczędne jest działanie pompy. Decydując się na zakup lepiej udać się do profesjonalistów, na przykład Nortmar Power System. Fachowcy doradzą, jaką pompę najlepiej wybrać, by była wydajna dla naszego gospodarstwa domowego.  Dobrze jest także zwrócić uwagę na dwa inne parametry – temperaturę dolnego źródła i temperaturę zasilania instalacji. Drugim ważnym parametrem jest czynnik sezonowej efektywności grzewczej.  Ważne są materiały, które zostały wykorzystane do produkcji pompy ciepła. Równie ważna jest głośność pracy urządzenia, a także sposoby na tłumienie hałasu. Warto także zainteresować się funkcja chłodzenia pompy.

Dodaj komentarz