Rady na nowy rok
Lifestyle

Po pierwsze, wyluzuj! Kilka rad na nowy rok od czarnej owcy

Nowy rok na dobre się już rozpoczął. Do dyspozycji mamy jeszcze 346 dni. Długo, krótko? Jak sprawić, by ten rok był jeszcze lepszy niż poprzedni? Marka Le Grand Noir daje 5 rad, by niczego nie żałować w 2020. Nowy rok to nowy rozdział. Może poprzedni nie był dla was tak udany jak myśleliście? A może był tak wspaniały, że najlepiej by było, gdyby nigdy się nie skończył? Co zrobić, by ten rok był równie dobry, jak nie lepszy od ubiegłego?

1. Daruj sobie postanowienia noworoczne

Naprawdę. Daruj sobie. My ludzie, mamy tendencję do planowania wszystkiego, a życie i tak nas zaskakuje. Robimy długie listy jak to będziemy więcej biegać, zdrowiej jeść, mniej kupować, więcej czytać. Więcej i więcej. Koniec końców dajemy radę 2-3 miesiące i pokonani topimy smutki w lodach. Oszczędź sobie tego w tym roku i po prostu ciesz się nim. Gdy wyluzujesz na horyzoncie może pojawić się nowy cel, do którego dążenie sprawi Ci dużo radości. A o to właśnie chodzi, aby podejmując jakieś działanie czerpać radość z podróży.

2. Odważ się być sobą

Oscar Wild powiedział ,,Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci.’’. Ale co oznacza bycie sobą? Z badań zleconych przez markę Le Grand Noir 40% badanych uważa bycie sobą za bycie takim, jakim się jest naprawdę. Dla 83% ankietowanych bycie sobą wiąże się z życiem według własnych zasad. Odważ się poprosić o podwyżkę. Przestań porównywać się z innymi i zacznij się cieszyć tym kim jesteś. Każdy z nas jest wyjątkowy, dobry w czym innym. To powód do radości, a nie do smutku.

3. Poświęć czas rodzinie i znajomym

Kiedy ostatni raz spędziłeś czas bez pośpiechu ze swoją rodziną? Albo odświeżyłeś starą tradycję ze znajomymi? Drugi człowiek, na którego możemy liczyć, jest najcenniejszym co nas może spotkać w życiu. Warto pielęgnować te relacje, przez wspólne wyjazdy, poświęcany czas, dawanie prezentów tak bez okazji. Zaproś znajomych na wieczór filmowy w towarzystwie dobrego wina. Do pizzy, mięsnych przekąsek idealnie sprawdzi się czerwone wytrawne wino, np. Le Grand Noir Malbec z posmakiem śliwek, czereśni oraz fiołków. Na wieczór z azjatycką kuchnią wybierz białe wytrawne wino np. Le Grand Noir Viognier z aromatem egzotycznych kwiatów pomarańczy i akacji.

4. Zostań czarną owcą

Bycie czarną owcą dla 55% ankietowanych oznacza realizację swoich celów bez względu na opinie innych osób. Warto więc rozważyć zostanie taką czarną owcą. Nie zamykaj się w granicach, w których byłeś do tej pory. Wyjdź ze strefy komfortu.  Zapisz się na zajęcia z jogi, albo aikido jeśli zawsze marzyłeś, żeby trenować jakąś sztukę walki. Naucz się nowego języka. Pójdź na kurs z programowania, albo szydełkowania. Przeczytaj jedną z tych ,,trudnych’’ książek, które zalegają Ci na półce. Swoją postawą możesz zainspirować innych.

5. Podróżuj

Nie musisz od razu wyjeżdżać za granicę. Rzeczy do odkrycia mogą czekać na Ciebie tuż za rogiem. Zwiedź dzielnicę swojego miasta, w której jeszcze nie byłeś. Zajrzyj do wąskich uliczek i zobacz, gdzie cię zaprowadzą. Pójdź do muzeum, w którym ostatni raz byłeś w podstawówce. Zjedz kolacje w restauracji w ciemnościach. Porozmawiaj z nieznajomym. Wysłuchaj co ma do powiedzenia starsza pani w autobusie. Spędź cały dzień w lesie.

To ty decydujesz co i w jakie ilości zmieni się w Twoim życiu. Weź za nie odpowiedzialność i ciesz się tym nowym rokiem!

Dodaj komentarz