zabudowa piekarnika
Lifestyle

Piekarnik do zabudowy-gdzie umieścić go w ciągu szafek?

Aranżacja kuchni jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla osób, które tworzą jej koncepcję od podstaw jak i dla tych, które w trakcie remontu chcą zmienić jej funkcjonalność. Efektywne, ergonomiczne i estetyczne rozmieszczenie szafek oraz sprzętów AGD stanowi niezbędnik wygodnego użytkowania na co dzień. Zastanów się, gdzie umieścić piekarnik, aby jego użytkowanie było optymalnie komfortowe.

Piekarnik do zabudowy w ciągu szafek stojących

Aranżacja kuchni powinna uwzględniać Twój gust oraz dostępność przestrzeni z zachowaniem zasad ergonomii. Według przyjętego standardu sprzęty AGD w kuchni powinny być rozmieszczone w ten sposób, aby mieć do nich kolejno łatwy dostęp. Lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka, przedzielone blatem roboczym stworzą wygodny dostęp do wszystkich urządzeń, natomiast zaburzenie tego układu spowoduje, że korzystanie z kuchni stanie się niefunkcjonalne. Wyobraź sobie, że wyjmujesz warzywa z lodówki. Chcesz je włożyć do zlewozmywaka, aby je umyć, a następnie odłożyć na blacie, by skrojone na desce wrzucić do garnka, umieszczonego na kuchence. Jeśli zmienisz kolejność ustawienia sprzętów, z pewnością pokonasz większy dystans i niepotrzebnie przemierzysz kuchnię wiele razy. Piekarnik do zabudowy w szafce stojącej to świetne rozwiązanie, jeśli remontujesz już rozplanowaną kuchnię lub wybierasz rozwiązanie ekonomiczne, składające się z gotowego zestawu mebli kuchennych.

Piekarnik do zabudowy, wkomponowany w wysoki słupek

Piekarnik do zabudowy, umieszczony w wysokiej szafce, montowany najczęściej na wysokości 100-120 cm jest rozwiązaniem ergonomicznym oraz nowocześnie prezentującym się w zabudowanej kuchni. Stylowe urządzenie, dopasowane kolorystyką i stylem do frontów szafek pozwoli na korzystanie ze swojej funkcjonalności bez konieczności schylania się. Piekarnik do zabudowy w wysokiej szafce często montowany jest pod mikrofalówką do zabudowy. Dwa urządzenia z tej samej kolekcji producenta pozwalają uzyskać estetyczny efekt wizualny. Pod adresem https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,167372a8.html jest rozszerzony wątek. Jak prawidłowo przechowywać owoce i warzywa w lodówce by ograniczyć marnowanie żywności? można zastanowić się ponadto nad umieszczeniem piekarnika w zabudowie obok lodówki. W układzie wysokich szafek odstępstwo od reguły ergonomicznego, kolejnego dostępu do sprzętów nie musi być restrykcyjnie przestrzegane, a zastosowanie wysokiego poziomu izolacyjności w urządzeniach typu piekarnik lub lodówka do zabudowy pozwala bez ryzyka umieścić je obok siebie.

Piekarnik w zabudowie-tradycyjnie czy na wysokości łatwego dostępu?

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, gdzie najkorzystniej umieścić piekarnik w zabudowie kuchennej, weź pod uwagę względy ekonomiczne, dostępną przestrzeń oraz specyfikę swojej kuchni. Piekarnik do zabudowy, umieszczony na wysokości około 100 cm jest rozwiązaniem najbardziej komfortowym oraz najbezpieczniejszym w codziennym użytkowaniu. Każde otwarcie jego drzwi, by sprawdzić stan potrawy, jej wkładanie i wyjmowanie z wnętrza nie spowoduje konieczności schylania się. Piekarnik do zabudowy, umieszczony na wysokości rąk pozwoli ograniczyć ryzyko rozlania się elementów dania, upuszczenia naczynia, a co za tym idzie, również oparzeń. Piekarnik w stojącej szafce umieścić warto wtedy, gdy nasz wybór jest ekonomiczny. Kierując się wygodą oraz nowoczesnymi trendami, warto skłonić się ku zastosowaniu wysoko umieszczonego w szafce typ słupek piekarnika o rozmiarze, dopasowanym do własnych potrzeb. Szeroki wybór urządzeń pozwoli Ci porównać wiele ofert.

Dodaj komentarz