olejki zapachowe
Lifestyle

Olejki do odświeżacza powietrza – gdzie warto je kupować?

Olejki zapachowe pozwalają w łatwy sposób poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach. Szeroki wybór zapachów pozwala stworzyć przyjemną atmosferę. Gdzie najlepiej kupować olejki zapachowe?

Dlaczego warto korzystać z olejków zapachowych i gdzie je kupować?

Olejki zapachowe wykorzystuje się do poprawy zapachu w pomieszczeniu. Można je stosować w specjalnych kominkach podgrzewanych świeczką lub w odświeżaczach powietrza. Pozwalają zniwelować nieprzyjemne zapachy i zastąpić je ładnym aromatem. Często olejki do odświeżacza powietrza mogą pełnić również funkcję relaksującą. Zapach lawendowy może pozwolić uspokoić myśli i pomóc w zaśnięciu. Z kolei świeży, cytrusowy zapach będzie działał pobudzająco i doda energii. Olejki zapachowe najlepiej jest kupować w sklepach i hurtowaniach specjalizujących się w sprzedaży takich produktów. Można uzyskać w nich wyczerpujące informacje odnośnie właściwości poszczególnych zapachów oraz ich wpływie na samopoczucie, co znacznie ułatwi wybór.

Czym różnią się olejki zapachowe od eterycznych?

Wiele osób często myli ze sobą pojęcia olejków eterycznych i zapachowych. Ich cechą wspólną jest ładny zapach i możliwość odświeżenia powietrza w pomieszczeniu. Różnią się jednak procesem wytwarzania. Olejki eteryczne powstają z naturalnych składników roślinnych. Mają intensywny zapach i mogą być wykorzystywane w celach terapeutycznych. Oprócz stwarzania pięknego zapachu można wykorzystywać je do kąpieli, pielęgnacji ciała lub inhalacji. Hurtownia olejków eterycznych posiada bogaty wybór różnych zapachów, które można dopasować do swoich potrzeb, tak żeby jak najlepiej wykorzystać ich właściwości. Należy pamiętać, że niektóre esencje nie powinny być stosowane przy niektórych schorzeniach lub przez kobiety w ciąży.

Olejki zapachowe służą wyłącznie do poprawy zapachu w pomieszczeniu. Wytwarzane są z roślin i substancji syntetycznych, dlatego stosuje się je zazwyczaj w odświeżaczach oraz podczas prac domowych, np. jako dodatek do prania.

Dodaj komentarz