odpady budowlane
Dom

Odbiór odpadów budowlanych — kiedy warto skorzystać z tych usług?

Odpady budowlane zgodnie z obowiązującym prawem nie mogą być wyrzucane do standardowych kontenerów umieszczonych na osiedlach na śmieci zmieszane. Ze względu na to, że mogą znajdować się w nich elementy takie jak fragmenty szkła, tynku, stolarki okiennej czy pokryć dachowych, nie da się ich również segregować. Z tego powodu powinny być przekazywane specjalistycznym firmom, które oferują odbiór odpadów budowlanych. Kiedy warto skorzystać z ich usług? Podpowiadamy. 

Odbiór odpadów budowlanych — remont lub budowa domu jednorodzinnego

Odbiór odpadów budowlanych w Niemcach i wielu innych miejscowościach oferowany jest przez specjalistyczne firmy, które działają zgodnie z obowiązującym prawem i mogą one świadczyć tego typu usługi. Z ich pomocy mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy. Z tego powodu wszelkie odpady powstałe podczas remontu, wyburzania lub budowy domu powinny zostać odebrane przez przedstawicieli takiego przedsiębiorstwa.

Nie możemy ich wrzucić do standardowych kontenerów na odpady zmieszane ani niesegregowane, ponieważ byłoby to działanie niezgodne z prawem i dodatkowo szkodliwe dla środowiska naturalnego. Z tego powodu podczas każdego remontu, warto wynająć kontener do którego będziemy wrzucać wszelkie pozostałości stolarki okiennej, tynku, tapet czy dachu, a następnie przekażemy je specjalistycznej firmy.

Odbiór odpadów budowlanych — duże inwestycje

Firma EKO-TRANS zajmuje się odbiorem odpadów budowlanych. Współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i biznesowymi. Z tego powodu przedsiębiorstwa remontowo-budowlane bardzo często korzystają z jej usług. Mogą one liczyć na przedstawiony każdorazowo konkurencyjny kosztorys i terminowy wywóz odpadów z placu budowy. Dzięki temu nie będą one przeszkadzały ekipie podczas wykonywania kolejnych etapów inwestycji. W przypadku firm działanie zgodnie z prawem jest bardzo istotne, ponieważ w razie kontroli będą one posiadały odpowiednie dokumenty potwierdzające legalny wywóz odpadów.

Dodaj komentarz