Skóra podczas menopauzy
Uroda

Noc to magiczny czas, także dla skóry w okresie menopauzalnym

Nic tak nie sprzyja otwartym rozmowom międzypokoleniowym, co nocna aura. To czas wyjątkowy nie tylko dla relacji, ale także dla skóry. To właśnie wtedy dochodzi do jej intensywnej regeneracji! Warto to dobrze wykorzystać i zadbać o idealnie dobraną do potrzeb wieczorną rutynę pielęgnacyjną – zwłaszcza w wymagającym okresie menopauzy. Do dedykowanej skórze menopauzalnej gamy Neovadiol od Vichy dołączają dwa specjalistyczne kremy na noc: Magistral oraz Rose Platinium.

Co robi skóra w nocy?

W ciągu dnia chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi: zanieczyszczeniami środowiska czy promieniowaniem UV. To właśnie w nocy procesy regeneracji i odnowy skóry są najbardziej intensywne! Co robi Twoja skóra nocą? Intensywniej niż za dnia walczy ze zmarszczkami, wytwarza kortyzol, a jej komórki się regenerują i odnawiają.

Wniosek jest jeden: wtedy, gdy Ty jesteś aktywna, Twoja skóra zajmuje się przede wszystkim ochroną przed niekorzystnymi czynnikami, za to wtedy, gdy Ty odpoczywasz, ona zaczyna prawdziwy maraton! Dlatego też tak ważna jest pielęgnacja nocna – ta dobrze dobrana wspomoże przebieg naturalnych procesów regeneracji i zapobiegnie oznakom starzenia. Warto pamiętać, że kremy na noc zazwyczaj mają więcej składników aktywnych – i to w większym stężeniu niż w preparatach na dzień, dlatego tym większą wagę powinnyśmy przyłożyć do doboru tego elementu rutyny pielęgnacyjnej.

Oprócz bacznej obserwacji swojej skóry, warto też mieć na uwadze etap życia, w którym się znajdujemy – w końcu skóra osoby, u której pojawiają się dopiero pierwsze zmarszczki, będzie potrzebowała zupełnie innych składników i innych efektów, niż tej w okresie okołomenopauzalnym. Skóra w czasie przed, w trakcie i po menopauzie wyróżnia się dużo wyższym zapotrzebowaniem na składniki nawilżające i regenerujące.

O menopauzie słów kilka

Wyższe zapotrzebowanie skóry na nawilżanie i regenerację wynika ze specyfiki tego okresu w życiu. Zbliżanie się menopauzy może sprawiać wrażenie docierania do punktu zwrotnego. Pierwsze oznaki są często dosyć oczywiste: zmiany hormonalne wiążące się z menopauzą mogą być przyczyną nocnych potów i „uderzeń gorąca”, które zaburzają sen, powodują wahania nastrojów i prowadzą do uczucia zmęczenia. Ale nie tylko! Jest jeszcze jedna kwestia ściśle powiązana z menopauzą, której często nie postrzegamy jako bezpośredni skutek tego stanu, a jest to stan skóry, czyli większa suchość i utrata gęstości. Nie ma się jednak czego bać – wystarczy dbać! Odnosi się to zarówno do doboru odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych zapobiegających starzeniu się skóry, jak i o troskę o dobre samopoczucie.

Neovadiol – ekspert od skóry menopauzalnej

Neovadiol od ponad 20 lat odpowiada na szczególne potrzeby zmieniającej się skóry, wprowadzając produkty przeciwdziałające oznakom starzenia, oparte na intensywnych badaniach naukowych dotyczących takiej problematyki, jak utrata gęstości skóry, suchość i szorstkość skóry u kobiet w wieku powyżej 50 lat.

Neovadiol od Vichy to pionier badań nad wpływem menopauzy na starzenie się skóry. Aby zapewnić najbardziej optymalne i satysfakcjonujące efekty, Vichy podzieliło okres menopauzalny na 3 kluczowe dla skóry etapy. Tym samym powstały kremy idealnie dostosowane do potrzeb skóry w trakcie menopauzy, po menopauzie i dla skóry dojrzałej: Kompleks Uzupełniający, Magistral oraz Rose Platinium. Każdy z nich wyróżniają inne składniki aktywne i różne działanie na skórę, zawsze jednak nadając skórze intensywne uczucie komfortu, ujędrnienie oraz nawilżenie.

W gamie właśnie ukazały się dwa nowe kremy na noc: Magistral dla skóry menopauzalnej i postmenopauzalnej oraz Rose Platinium dla skóry dojrzałej.

Rada: to dobre prezenty na zbliżający się Dzień Matki!

NEOVADIOL MAGISTRAL NA NOC to odżywczy krem przeciwzmarszczkowy dla kobiet po menopauzie.

Podczas menopauzy naskórek traci aż 57% lipidów[1] które zatrzymują wodę w skórze. Zwiększona utrata wody prowadzi do suchości i wiotczenia skóry oraz powoduje dyskomfort spowodowany ściągnięciem. To z kolei powoduje, że pojawianie się oznak starzenia się skóry znacznie przyspiesza: szczególnie widoczne stają się zmarszczki, a owal twarzy zaczyna opadać.

Neovadiol Magistral na noc to innowacyjny krem od Vichy, który redukuje oznaki dziennej utraty lipidów na powierzchni skóry podczas i po menopauzie. Formuła zawiera oleje bogate w kwasy  OMEGA 3, 6 i 9, przeciwstarzeniowy i pomagający zmniejszyć suchość skóry HEDION oraz WODĘ WULKANICZNĄ Z VICHY, by wzmocnić barierę ochronną skóry.

Natychmiast po użyciu kremu skóra jest odczuwalnie odżywiona i odzyskuje poczucie komfortu

 Z nocy na noc tekstura naskórka ulega poprawie, a skóra jest widocznie bardziej jędrna i sprężysta. Jego unikalna, delikatna, aksamitna konsystencja przekształca się na skórze w cienką warstwę o konsystencji oleju, aby wniknąć w powierzchnię suchej skóry i widocznie ją zagęścić.

REDUKUJE SUCHOŚĆ SKÓRY  (-74%)

WYGŁADZA POWIERZCHNIĘ SKÓRY (+68%)

SKÓRA JEST BARDZIEJ SPRĘŻYSTA (+44%) [2]

NEOVADIOL ROSE PLATINIUM NA NOC to rewitalizujący i ujędrniający krem do skóry dojrzałej.

Po 60. roku życia, skóra staje się cieńsza, przybiera nawet konsystencję pergaminu, traci też swój koloryt. Zmniejsza się jej witalność, a podczas nocy regeneruje się wolniej niż wcześniej. W rezultacie zaczyna być podatna na zagniecenia – szczególnie widoczne bywają tzw. zmarszczki senne, czyli pozostałości po zagnieceniach skóry powstałe podczas snu. Ponadto skóra traci naturalny blask, a po przebudzeniu twarz wygląda na wyblakłą.

Neovadiol Rose Platinium na noc to pierwszy od Vichy krem do skóry dojrzałej na noc, który redukuje zmarszczki senne, rozświetla skórę i przywraca jej komfort.

Z nocy na noc skóra jest widocznie pełniejsza, bardziej nawilżona i sprężysta

Przyjemna, świeża formuła o delikatnym różanym zapachu wzbogacona jest we wzmacniający WAPŃ, który wspiera wytrzymałość bariery ochronnej skóry oraz pomaga poprawić jej jędrność i witalność, naturalnego pochodzenia CUKRY ROŚLINNE, zawarte w ekstrakcie z lucerny, o właściwościach nawilżających oraz pomagających nadać skórze sprężystość i redukować nocne zmarszczki, a także WODĘ WULKANICZNĄ VICHY, która wspiera naturalne mechanizmy obronne skóry, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.

rozświetla skórę (+12%)2

PRZYWRACA NATURALNY, RÓŻANY BLASK (+14%)[3]

REDUKUJE ZMARSZCZKI SENNE (-5,4%)


[1] Test instrumentalny, zbadanie % lipidów naskórka u kobiet w wieku menopauzalnych i przed menopauzą

[2] Ocena kliniczna, 52 kobiety posiadające suchą skórę, będące co najmniej 3 lata po menopauzie, 4 tygodnie.

[3] Ocena kliniczna 40 kobiet, 4 tygodnie.

[4] Ocena kliniczna, 42 kobiety, 4 tygodnie.

Dodaj komentarz