Smartfony
Technologia

Najpopularniejsze smartfony na rynku. Co wybierają Polacy?

Polacy bardzo tłumnie kupują smartfony. Wszyscy lubimy mieć życie pod kontrolą, a te małe urządzenia mobilne dają nam właśnie takie możliwości. Jeśli jesteś przed wyborem swojego ulubionego nowego smartfona, to przeczytaj ten tekst. Pomoże Ci zrozumieć, jakie modele są dziś najpopularniejsze i dlaczego.

Duże ekrany powyżej 6,5 cala

Postanowiliśmy pokazać Wam najpopularniejsze modele telefonów w zależności od wielkości ekranu, bo to on teraz najczęściej odróżnia je od siebie. Wielu producentów tworzy urządzenia do rozrywki multimedialnej, które są już nie tylko telefonem, ale i czymś więcej. Niemalże siedmiocalowy ekran sprawia, że więcej widać i można wygodnie grać. To niemalże tablet! Jakie telefony były najpopularniejsze w tej kategorii?

Polacy cenią sobie smartfony Xiaomi i tutaj nie mogło ich zabraknąć. Jednym z najchętniej wybieranych modeli był Redmi Note 9. Jest to smartfon z niemalże bezramkowym ekranem o rozdzielczości Full HD+, który stworzono do grania, oglądania filmów i seriali. Ma poczwórny aparat, który zaskakująco dobrze radzi sobie zarówno w dzień, jak i w nocy. Atutem jest także NFC i duża bateria, 5020 mAh, co sprawia, że działa dość długo, nawet przy intensywnym oglądaniu filmów. Co ciekawe w czołówce jest także drugi smartfon chińskiego producenta. To Redmi Note 8, a więc poprzednik dziewiątki. Nieco gorszy, ale wciąż imponujący.

Standardowe do 6,5 cala

W kategorii urządzeń do 6,5 cala mamy najwięcej smartfonów na rynku. Są one uniwersalne, bo chodzi o sprzęt zarówno do rozrywki multimedialnej, jak i do pracy. Wciąż z łatwością zobaczysz na nim tabelki arkusza kalkulacyjnego czy edytor tekstu. Ale jest też dużo miejsca na granie i oglądanie. Jakie są najpopularniejsze uniwersalne smartfony w Polsce? Najwięcej osób wybiera Samsung Galaxy S10. To topowy model z zeszłego roku, który wciąż ma rewelacyjny ekran Dynamic AMOLED i głośniki z technologią Dolby Atmos. W środku jest też całkiem niezły procesor i sporo miejsca w pamięci.

Za plecami Samsunga znów możemy obserwować Xiaomi. Tym razem to Redmi 8, ale tuż za nim jest Samsung Galaxy A51, a więc widać, że pojedynek chińsko-koreański toczy się tutaj przez cały czas.

Najpopularniejsze smartfony na rynku

Oczywiście są także nieco mniejsze modele, jak choćby do 6 cali, gdzie króluje firma Apple. Jednak ogólnie można zauważyć nie tylko wzrost zainteresowania smartfonami powyżej 6 cali, ale także niewątpliwy sukces Samsunga i przede wszystkim Xiaomi.

Dodaj komentarz