zabieg anti aging
Uroda

Na czym polega zabieg anti aging?

Zabiegi anti aging stają się coraz popularniejsze – nie są aż tak inwazyjne, a mimo to są w stanie wymiernie pomóc naszej skórze. Na czym jednak one najczęściej polegają?

Zabiegi anti aging – na czym one polegają?

Medycyna estetyczna posiada naprawdę wiele różnych odmian, a nie wszystkie zabiegi w jej ramach muszą na stałe zmieniać naszego wyglądu czy charakterystyki naszego ciała. W tej grupie zdecydowanie jesteśmy w stanie wspomnieć o takiej kategorii, jak zabiegi anti aging w Gdańsku, Czym jednak one tak właściwie są? Ogólnie rzecz ujmując, są to prewencyjne działania, które mają na celu spowolnienie wszelkich procesów starzenia się organizmu w obrębie skóry. Chodzi tutaj więc o utrzymanie jędrności skóry, eliminowanie bądź spowolnienie rozwijania się zmarszczek, a także pobudzenie skóry do dalszego działania. Wszystko to z użyciem substancji naturalnych, dzięki czemu nie musimy martwić się o poważne konsekwencje dla naszego zdrowia, a w wielu przypadkach także bez konieczności wykonywania nacięć – coraz popularniejsze bowiem są obecnie zabiegi laserowe.

Najczęściej wykonywane zabiegi anti aging

Zabiegi anti aging to coś o wiele bardziej skomplikowanego niż wizyta w takim miejscu, jak fryzjer damski w Gdańsku, choć możemy znaleźć porównanie, że dzięki takim działaniom jesteśmy w stanie równie dobrze zadbać o naszą skórę, jak fryzjerka o nasze włosy. Jakie jednak zabiegi z tej kategorii są jednak najczęściej wykonywane? Można tutaj powiedzieć na przykład o lifting z nićmi polidioksanonowymi, które stymulują kolagen, a przy okazji dają efekt ujędrnienia twarzy i gładkości skóry utrzymujący się nawet dłużej niż pół roku. Częsty jest również peeling z kwasem ferulowym, który odżywia głębokie warstwy skóry, działa przeciw nowotworom, a także poprawia koloryt skóry. Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o oksybrazji, która również nawilża skórę, złuszcza martwy naskórek, spłyca zmarszczki oraz poprawia metabolizm w głębokich warstwach skóry.

Dodaj komentarz