brama garazowa
Dom

Na co zwrócić uwagę wybierając bramy garażowe?

Wybór bramy garażowej to często inwestycja na lata. Dlatego warto dobrze przemyśleć jej zakup i kierować się nie tylko parametrami estetycznymi tego elementu, ale przede wszystkim technicznymi, ponieważ to one odpowiadają za bezpieczeństwo, a także dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną skrzydeł. Obecnie na rynku znajdziemy zarówno modele sterowane manualnie, jak i automatycznie, gdzie wykorzystuje się napęd. Na co zwrócić uwagę, wybierając bramy garażowe? Podpowiadamy.

Bramy garażowe — parametry techniczne

Wybierając bramy garażowe, powinniśmy kierować się przede wszystkim parametrami technicznymi takich skrzydeł. Mowa tutaj o współczynniku przenikania ciepła, który powinien wynosić nie więcej niż 1,3 W/m2*K. Modele, w których wartość ta utrzymuje się na wyższym poziomie, mogą nie zagwarantować nam wystarczającego komfortu cieplnego we wnętrzu, a co za tym idzie, powodować wychłodzenie nie tylko garażu, ale także pozostałych pomieszczeń w domu, co może mieć odzwierciedlenie w naszych rachunkach za ogrzewanie.

Brama garażowa powinna również charakteryzować się odpornością na włamanie. Wartość ta jest oznaczana współczynnikiem RC w skali od 1 do 6. Im wyższa wartość, tym dłużej taki element będzie opierał się włamywaczom. Dopiero, jeżeli powyższe parametry są na odpowiednim poziomie, możemy zastanowić się nad estetyką bramy.

Bramy garażowe — z napędem czy bez?

Napędy do bram to obecnie coraz chętniej wybierane przez inwestorów rozwiązanie, które nie tylko zwiększa komfort korzystania ze skrzydeł, ale również zapewnia bezpieczeństwo domu. Z tego powodu wybierając bramy garażowe, warto wziąć pod uwagę również te wyposażone w automatykę. Rozwiązanie to doceniane jest zwłaszcza w chłodne dni, kiedy nie musimy wychodzić z samochodu, żeby otworzyć wrota. Cenione jest również przez właścicieli posesji, w których garaże wychodzą bezpośrednio na chodnik, dzięki czemu system taki zwiększa bezpieczeństwo związane z wjazdem do garażu bezpośrednio z ulicy.

Dodaj komentarz