W luksusie i w Lexusie. Przegląd flagowych modeli japońskiego producenta

Przegląd modeli Lexusa

Rodzina flagowych – najbardziej luksusowych i najdroższych – modeli Lexusa ostatnio znacznie się rozrosła. Na przestrzeni roku japoński producent wprowadził do oferty dwa nowe auta, czyli modele LM i LC Convertible oraz jacht LY 500. To dobry moment, by przyjrzeć się najbardziej reprezentacyjnym modelom Lexusa.

Read moreW luksusie i w Lexusie. Przegląd flagowych modeli japońskiego producenta

Szkolenia online – także dla mechaników!

Szkolenia online dla mechaników

W ostatnich miesiącach szkolenia online zyskały na popularności. Konieczność pozostania w domach sprawiła, że stały się one najlepszym sposobem na pozyskiwanie nowej wiedzy i umiejętności. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które chcą rozwijać swoich pracowników, a także pozyskiwać nowych klientów. Znaczna część aktywności przeniosła się do sieci, dlatego tak ważne jest, by firmy również były w niej obecne. Dostrzegając tę szansę po szkolenia online sięgają różne branże, również te, których praca opiera się głównie na działaniach manualnych – na przykład mechanicy!

Read moreSzkolenia online – także dla mechaników!

Licznik bez przekrętów

Licznik samochodowy

Od początku roku policja podczas kontroli pojazdu może sprawdzić wskazanie stanu licznika naszego samochodu. Wielu kierowców obawia się więc sytuacji, w której okaże się, że posiadają auto z cofniętym drogomierzem. Czy z miejsca zostaną uznani za winnych popełnienia przestępstwa? O tym rozmawiamy z Marcinem Wojnowskim ze Stacji Kontroli Pojazdów RS AUTO.  

Read moreLicznik bez przekrętów

6 rzeczy, które warto wiedzieć o Lexusie LC Convertible

Co musisz wiedzieć o Lexusie?

Lexus tworzył już w swojej historii kabriolety, ale takiego modelu w ofercie japońskiej marki jeszcze nie było. LC Convertible przyciąga uwagę wyjątkowym stylem i brzmieniem wolnossącej V-ósemki, ale ma też kilka innych istotnych cech. Oto 6 rzeczy, które warto wiedzieć o nowym kabriolecie Lexusa.

Read more6 rzeczy, które warto wiedzieć o Lexusie LC Convertible

Czy jesteś pewny, że Twoje auto jest bezpieczne? Teraz możesz to sprawdzić!

Bezpieczeństwo samochodu

Wybierając samochód dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa. Okazuje się jednak, że mimo zaawansowanych technologii produkcji aut, wciąż zdarzają się serie z wadami fabrycznymi, powodującymi ogromne zagrożenie na drodze. Niedziałające hamulce, brak poduszki powietrznej pasażera, usterki układu kierowniczego – przed tymi wszystkimi niebezpieczeństwami pomoże uchronić się aplikacja Monite, zbierająca w jednym miejscu wszystkie komunikaty o wadliwych produktach. Od stycznia do kwietnia pojawiło się w niej aż 70 alertów dotyczących motoryzacji.

Read moreCzy jesteś pewny, że Twoje auto jest bezpieczne? Teraz możesz to sprawdzić!

Szyberdach, targa i kabriolet – co sprawdzi się najlepiej?

Rodzaje samochodów

Coraz lepsza pogoda zachęca do przejażdżek pod gołym niebem. Świeże powietrze i promienie słońca możemy wpuścić do wnętrza auta na różne sposoby – przez szyberdach, korzystając z auta z dachem typu targa lub wybierając kabriolet. To dobry czas, by przedstawić zalety i wady tych rozwiązań.

Read moreSzyberdach, targa i kabriolet – co sprawdzi się najlepiej?