podkład
Lifestyle

Makijażystka – jakie trzeba mieć kwalifikacje?

Kariera wizażystki może być ekscytująca i bardzo różnorodna. Satysfakcja z zawodu pochodzi z używania kosmetyków, aby pomóc ludziom w uwidacznianiu ich piękna. Wizażyści pracują w branży rozrywkowej, teatrze, telewizji oraz w ramach własnej działalności gospodarczej. Osoby w takim zawodzie uczą się niezbędnych umiejętności poprzez specjalistyczne kursy i nie tylko.  

Stosowanie makijażu

Wizażyści uczą się właściwego przygotowania skóry przed nałożeniem makijażu, stosując techniki oczyszczania, tonizowania i nawilżania dla różnych typów skóry. Ćwiczą nakładanie podkładu, różu, konturówki do oczu i brwi, cienia i pomadki. Uczą się także, jaki makijaż jest odpowiedni do pracy, na wieczór czy na bankiet. Wizażyści uczą się również, jak nakładać i poprawiać makijaż przed sesjami zdjęciowymi w różnych warunkach oświetleniowych. Jak widać, taka praca jest niezwykle różnorodna, lecz wymaga zaktualizowania technik i wiedzy. Jeśli interesuje Cię taka praca, koniecznie sprawdź rynek nowosądecki na stronie https://www.tv28.pl/14040-w-nowym-saczu-rosnie-ilosc-ofert-pracy-kogo-szukaja-pracodawcy.

Kwalifikacje pozwalające pracować jako makijażystka

Najważniejsza jest pasja i chęć doskonalenia się. Zawodu można nauczyć się samemu poprzez oglądanie filmików instruktażowych, wykonywanie niezliczonych ilości makijażu na sobie oraz koleżankach, które z pewnością będą zadowolone. Wiedzę na temat konkretnych stylów przyswoić za pomocą specjalistycznych artykułów w internecie. Drogę kształcenia można również bardzo skrócić, ucząc się omawianego zawodu w liceum kosmetycznym na kierunku wizaż, w szkole policealnej o tym samym kierunku, na studiach kosmetologicznych czy na specjalistycznych kursach i szkoleniach.

Przed aplikacją makijażu

Wizażyści muszą nauczyć się ważnych umiejętności jeszcze przed wzięciem do ręki gąbki czy pędzla. Osoby kształcące się z zakresu wizażu uczą się oceniać typy skór klientów, w tym koloryt, kondycję i wrażliwość. Czynniki te determinują rodzaj i kolory makijażu, które muszą być użyte. Nauka o zasadach dotyczących kolorów to skomplikowana umiejętność, która uwzględnia rasę, pochodzenie etniczne, oczywisty kolor skóry i odcienie koloru. Wizażyści muszą również zbadać strukturę kości klienta, aby podjąć decyzję na temat tego, gdzie i jak nakładać rodzaje i kolory makijażu, aby osiągnąć pożądane rezultaty i spełnić oczekiwania klienta.

Jakie cechy powinna mieć wizażystka?

Aby odnieść sukces jako wizażystka, należy być kreatywnym i artystycznym, lubić eksperymentować z pomysłami i materiałami oraz mieć dobre wyczucie koloru i stylu. Wizażyści zazwyczaj pracują przez wiele godzin, głównie na nogach, a to wymaga z kolei wytrzymałości i sprawności. Praca może być czasami stresująca, ponieważ taka praca zaczyna się zawsze we wczesnych godzinach porannych. Często wizażyści podróżują na sesje zdjęciowe, do teatru, aby umalować aktora i kończą pracę dopiero wieczorem. Przygotowanie do występów może wywierać na wszystkich dodatkową presję – również na wizażystach, dlatego takie osoby muszą być odporne na stres.

Dodaj komentarz