wyciek wody
Technologia

Lokalizacja wycieków wody – jakie wykorzystuje się metody?

Zalania to bardzo nieprzyjemne sytuacje, szczególnie, że niesamowicie często trudne jest odszukanie źródła wycieku wody, który sprawił, iż nasz dom, mieszkanie, czy też biuro zostało zalane. Jakie wykorzystuje się metody lokalizacji wycieków wody, czy są one skuteczne i gdzie udać się, gdy potrzebujemy specjalistów w tej dziedzinie?

Gdzie szukać specjalistów od lokalizacji wycieków wody?

Prawdziwi fachowcy, których specjalizacją jest lokalizacja wycieków wody w Krakowie są możliwi do odszukania, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z internetu. Bardzo często taka usługa znajduje się w ofercie firm, które jednocześnie zajmują się osuszaniem budynków po zalaniu, więc w razie tej nieprzyjemnej sytuacji możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i cieszyć się znalezieniem źródła wycieku oraz osuszonym budynkiem.

Przeglądając oferty firm, które wykonują usługę jaką jest wykrywanie wycieków wody w Krakowie warto sprawdzić to, jakim sprzętem dysponuje takie przedsiębiorstwo i czy cieszy się ono dobrą opinią wśród klientów. Firmy z najnowszym sprzętem są w stanie najszybciej i najskuteczniej odkryć dla nas źródło wycieku, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

Jakie wykorzystuje się metody lokalizacji wycieków wody?

Metoda zależy w dużej mierze od tego, w jakiej instalacji szukamy wycieku. W instalacjach sanitarnych oraz grzewczych jedna z częściej używanych metod to lokalizacja wycieków metodą akustyczną. Polega ona na użyciu korelatorów, geofonów oraz mierników dźwiękowych. W ten sposób wykorzystując fale dźwiękowe można szybko odkryć, gdzie dochodzi do wycieku.

Innym sposobem jest użycie gazu znacznikowego. Jest to specjalna mieszanina gazów, którą można łatwo wykryć korzystając ze specjalnej sondy. Dlatego, gdy dojdzie do wycieku, to gaz również będzie ulatniać się w tamtym miejscu i szybko odnajdziemy źródło wycieku, co pozwoli na równie sprawne naprawienie go i zatamowanie. Inne metody to tak zwane próby ciśnieniowe, czy też pomiary wilgotności ścian.

Dodaj komentarz