Leczenie pod narkozą
Zdrowie

Leczenie pod narkozą. Czy to się opłaca?

Leczenie zębów w niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z leczeniem kanałowym szeroko zaawansowanej próchnicy jest nie tylko czasochłonne, ale również mało komfortowe. Ten dyskomfort jest szczególnie dolegliwy dla osób panicznie bojących się bólu lub zabiegów stomatologicznych.

Leczenie stomatologiczne w dobrej jakości gabinecie jest szybkie, komfortowe, bezproblemowe i bezstresowe. Będąc w jednym miejscu można bez problemu zadbać o zęby, dziąsła, ogólnie całą jamę ustną. Stomatolog doradzi również, jak dbać o zęby, stosować się do szeroko rozumianej profilaktyki, która pozwoli na brak kosztownego i długotrwałego leczenia, np. kanałowego lub usuwania zębów, które są taki zniszczone, że trudno je odbudować.

Niemniej jednak są osoby, które cierpią na strach przed stomatologiem, bólem, stresem. Rozwiązaniem dla nich jest zminimalizowanie wizyt, ale nie zawsze jest to możliwe. Często zdarza się, że na skutek zaniedbania stomatolog w krótkim czasie ma do wykonania duży zakres pracy. Panaceum może okazać się leczenie pod narkozą.

Zobacz także: https://lifestyle.net.pl/jak-leczyc-prochnice-u-malych-dzieci/

Przygotowanie do zabiegu

Oczywiście taka forma znieczulenia nie jest przewidziana dla każdego. O tym, czy można z niej skorzystać decyduje lekarz na podstawie odpowiednich badań. Znieczulenie ogólne jest bowiem bardzo poważną sprawą, stanem podczas którego pacjent nie tylko ma wykonywane zabiegi stomatologiczne, ale również jest na bieżąco monitorowany. Potrzebne jest także odpowiednie zaplecze techniczne, które w sytuacji kryzysowej pozwoli szybko uratować pacjenta.

Przed zabiegiem między innymi:

– na kilka godzin przed zabiegiem nie można pić, ani jeść,
– nie wolno palić oraz spożywać alkoholu,
– warto zdjęć wszystkie ozdoby, biżuterię, kolczyki, protezy zębowe,
– wygodnie się ubrać,
– zażywać silnych środków uspokajających.

Po wykonaniu zabiegów i wyburzeniu warto pozostać pod opieką innej osoby dorosłej minimum przez godzinę.

Co daje leczenie w znieczuleniu?

Znieczulenie ogólne daje ogromny komfort pracy stomatologowi, ale również pacjentowi. Zalety dla stomatologa to przede wszystkim brak wiercenia się pacjenta, możliwość swobodnej pracy, możliwość wykonania większej ilości zabiegów. Pacjent natomiast nie czuje bólu, dyskomfortu, nie będzie miał żadnych wspomnień. Tym samym organizm nie będzie się stresował, a my być może przekonamy się do wizyt u stomatologa.

One thought on “Leczenie pod narkozą. Czy to się opłaca?

Dodaj komentarz