Zdrowie

Laserowe usuwanie mętów w oku – o czym mowa w praktyce?

Choroby oczu potrafią utrudnić życie, dlatego ważne jest, by korzystać z najlepszych opcji, które pomagają te choroby wyeliminować. Jedną z takich nieprzyjemnych dolegliwości są tytułowe męty w oku. Chory zamiast wyraźnego obrazu widzi zakłócenia w postaci nitek, pasków czy punkcików. Na szczęście istnieje laserowe usuwanie mętów w oku, które pomaga wrócić pacjentowi do normalnego funkcjonowania.

Czym jest laserowe usuwanie mętów w oku?

Bezpieczne i dobrze wykonane laserowe usuwanie mętów w oku w Krakowie? Znaleźć tam można jednych z najlepszych lekarzy okulistów, którzy przeprowadzają nie tylko ten zabieg, ale i np. usunięcie zaćmy wtórnej

A czym jest usuwanie mętów w oku? To oczywiście zabieg, który pomaga pozbyć się trwale utrudniających widzenie mętów. Objawiają się one w postaci tak zwanych nitek lub punkcików, których obecność utrudnia normalne widzenie. Na szczęście medycyna znalazła skuteczny sposób, by sobie z nimi poradzić.

Jak wygląda laserowe usuwanie mętów w oku?

Najlepszy okulista przeprowadza usuwanie mętów w oku w sposób skuteczny, bezbolesny i szybki. Jak wygląda sam zabieg? Jest on wykonywany oczywiście za pomocą wiązek światła, których zadaniem jest odparowanie cząsteczek zawartych w tych mętach. Pozwala to znacznie zmniejszyć ich objętość, dzięki czemu nie sprawiają już problemu z wyraźnym widzeniem.

Warto wspomnieć, że laserowe usuwanie mętów w oku można również spotkać pod nazwą witreoliza laserowa w Krakowie.

Laserowe usuwanie mętów w oku – czy jest skuteczne?

Dobry gabinet okulistyczny przeprowadza zabieg w taki sposób, by nie powstały żadne działania niepożądane. Pacjenci po laserowym usuwaniu mętów w oku bardzo rzadko skarżą się na powrót dolegliwości czy wystąpienie przykrych skutków ubocznych.

Zaraz po wykonaniu zabiegu pacjent może czuć lekkie podrażnienie. Oczy mogą być również nieco zaczerwienione. Te dolegliwości nie powinny utrzymać się jednak długo.

Dodaj komentarz