Plac zabaw
Lifestyle

Kupujemy plac zabaw. 3 proste kroki do pełnego zadowolenia

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują stalowe i drewniane place zabaw – nie tylko miejskie, ale również mniejsze – w sam raz do przydomowego ogrodu. Decydując się na zakup staniemy więc przed koniecznością wyboru odpowiedniego modelu. Jak wybrać ten najlepszy?


Plac zabaw zna każdy. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i spędzał tam czas razem z rodzicami, pielęgnując znajomości, biegając, bawiąc się w piaskownicy. W dorosłym życiu bardzo chętnie wracamy do tych chwil, zwłaszcza wtedy, gdy sami mamy już dzieci i chcemy zapewnić im możliwość bezpiecznej, komfortowej i niezapomnianej zabawy. Drewniane place zabaw idealnie się do tego nadają.

Jeżeli odpowiednio dobierzemy model, który będzie wyposażony z możliwie jak największą ilość atrakcji, połączymy plac zabaw z innymi produktami, jak trampolina, domek, piaskownica – otrzymamy przestrzeń, którą dzieci pokochają. Przykładowe realizacje placów zabaw można obejrzeć na stronie firmy https://woodlit.pl/

Dobierz model do rozmiary ogrodu

Aby plac zabaw był funkcjonalny nie może być ani za duży, ani zbyt mały. Zbyt mały plac to mała ilość atrakcji i brak możliwości ciekawej zabawy, zbyt duży może uniemożliwić sprawne poruszanie się po działce. Dodatkowo jeżeli mamy w ogrodzie inne wyposażenie, jak meble, grill, altana czy basen musimy uważnie wybierać plac zabaw, aby całość była spójna.

Zobacz także: https://newsweb.pl/pracujemy-na-zewnatrz-jaka-odziez-do-tego-wybrac/

Atrakcje

Modele są naprawdę różnorodne, więc wybór nie powinien być trudny. Do podstawowego wyposażenia należy zaliczyć drabinki, zjeżdżalnie, piaskownicę, ścianki wspinaczkowe, elementy manipulacyjne. Można również kupić model z tunelami, torami przeszkód, drewnianym domkiem czy dodatkowym koszem/gniazdem do huśtania się.

Solidność i bezpieczeństwo

To zdecydowanie podstawa, o której trzeba pamiętać. Materiały, które są wykorzystane do budowy placu zabaw powinny być solidne, odporne na ciężar, intensywne użytkowanie, stale zmieniające się warunki atmosferyczne. Konstrukcja placu zabaw powinna być trwała, stabilna, nie przewracać się, być odporna na silne podmuchy wiatru. Poszczególne belki muszą być ze sobą solidnie połączone np. śrubami lub kotwami, a całość konstrukcji musi być kotwiona w ziemię. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że plac zabaw dla nie tylko radość, ale również zapewni bezpieczeństwo użytkowania i nie będzie przyczyną kontuzji.

One thought on “Kupujemy plac zabaw. 3 proste kroki do pełnego zadowolenia

Dodaj komentarz