Trendy 2019/2020
Moda

Które trendy z 2019 r. będą obowiązywały także w tym roku?

Zeszły rok obfitował w wiele ciekawych trendów. Część z nich z pewnością zostanie z nami na dłużej, o innych wolałybyśmy jak najszybciej zapomnieć. Które inspiracje skradły nasze serca, a które przejdą do niechlubnej historii mody?

Kobiecość górą

W 2019 r. projektanci i największe domy mody postawiły przede wszystkim na kobiecość. Sukienki w kwiaty, koszule z bufiastymi rękawami, żakiety czy podkreślające sylwetkę garnitury – te wszystkie propozycje z pewnością będziemy chciały wykorzystywać także w roku 2020.

– W ubiegłym roku coraz śmielej wybierałyśmy także naturalne materiały, które oprócz pięknego wyglądu, zapewniały nam komfort, nawet podczas upałów. Te wszystkie elementy – kwieciste wzory, podkreślające sylwetkę kroje i wysokiej jakości tkaniny składają się na ultrakobiecy styl, który z pewnością będzie modny także w 2020 r. Możemy go znaleźć w kolekcjach takich marek, jak Deni Cler, Guess, Lidia Kalita, Solar czy Taranko – mówi Elżbieta Zygmunt, Marketing Manager Designer Outlet Sosnowiec.

Więc chodź, pomaluj mój świat…

Chociaż początek roku nie zapowiadał szaleństwa w kolorach stylizacji – wiosnę 2019 przywitałyśmy w bardzo modnych, beżowych trenczach – to kolejne miesiące były już pełne barw. Projektanci, w myśl zasady im więcej – tym lepiej, proponowali multikolorowe sztuczne futerka, t-shirty, a nawet rajstopy. Ciekawą barwą był także tzw. millenial purple, czyli bardzo jasny fiolet. Już wiemy, że kolorem roku 2020 według Pantone jest classic blue.

Moda jest zmienna

W ubiegłym roku mieliśmy także do czynienia z trendami, które były mocno dyskusyjne. Należała do nich m.in. moda na wielkie sneakersy, stylizacje nawiązujące do wędkarstwa czy logomania. Te kierunki w modzie 2020 zostają wyparte przez zupełnie nowe – królować będą m.in. asymetryczne kroje, styl safari czy tropikalne wzory.

– Marki dostępne w Designer Outlet Sosnowiec nie pozostają w tyle za trendami. Za chwilę do naszych sklepów trafią kolekcje na sezon wiosna – lato 2020. Wśród nich znajdą się na pewno trendy proponowane przez największe domy mody. Kolekcje dopasowane do sezonu są oferowane każdego dnia, zawsze w cenach niższych o minimum 30% niż w sklepach regularnych – dodaje Elżbieta Zygmunt.

Dodaj komentarz