wywoz gruzu
Lifestyle

Kontenerowy wywóz gruzu – o czym mowa w praktyce?

Na rynku znaleźć możemy wiele firm, które świadczą usługi wywozu gruzu. Należy zdawać sobie sprawę, że pozostałości budowlane nie wliczają się w opłatę za wywóz odpadów komunalnych, więc to naszym zadaniem jest zorganizowanie transportu. Czym jest kontenerowy wywóz gruzu i jak wygląda w praktyce? Podpowiadamy.

Kontenerowy wywóz gruzu – czym jest?

Gruz to, innymi słowy, odpady budowlane, które są naturalnym następstwem każdego remontu lub budowy. Należy wiedzieć, że opłata za wywóz odpadów komunalnych nie obejmuje gruzu. Oznacza to, że to na nasze barki odpowiedzialność za pozbycie się pozostałości budowlanych. Gruz nie może być wyrzucany wraz z innymi odpadami. Do jego składowania przeznaczone są specjalnie wyznaczone miejsca.

Na szczęście na rynku funkcjonuje wiele firm, które są w stanie nam pomóc. Kontenerowy wywóz gruzu to usługi, które pomagają nam pozbyć się odpadów budowlanych. Tego rodzaju przedsiębiorstwa posiadają własny sprzęt, który zbierze i przetransportuje gruz w przeznaczone do tego miejsce. Istnieje również możliwość wynajęcia kontenera i samodzielnej wywózki. W jaki sposób działa kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz gruzu – jak przebiega?

Na początek firma udostępnia klientowi kontener o określonej pojemności. Mamy możliwość doboru rozmiaru do naszych indywidualnych potrzeb. Gruz najlepiej jest spakować w worki typu big-bag, które również udostępni nam firma. Worek taki potrafi zawiera pojemność do 1 m3, co pozwoli na skuteczne przygotowanie gruzu do wywózki. Przed wynajęciem kontenera należy zadbać o miejsce do jego ustawienia.

Po zapełnieniu kontenera jest on odbierany przez firmę Jego zawartość jest wywożona do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Jest to specjalne miejsce znajdujące się na terenie każdej gminy, które jest przeznaczone do składowania odpadów budowlanych. Czysty gruz może zostać poddany recyklingowi i w postaci kruszywa może zostać ponownie użyty w budownictwie.

Dodaj komentarz