Lifestyle

Jemelo pokazał „Kły”

Jemelo to projekt muzyczny którego twórcą jest Jarosław „Jerry” Chojnacki. Ukazał się właśnie nowy singel zatytułowany „Kły”.

Muzyka Jemelo to szeroko rozumiany rock alternatywny, często inspirowany muzyką lat 90-tych, a zwłaszcza falą tzw. grunge-rocka.

Specyficzna melodyka i energia muzyki tamtych czasów przefiltrowana przez własne emocje, wzbogacona przez bardziej współczesne i poza rockowe, a nawet poza muzyczne inspiracje, to składniki jej brzmienia.

„Kły”:

Ważną częścią muzyki Jemelo są teksty, w większości napisane w języku polskim. Ich tematyka w dużej mierze jest pełnym refleksji, zapisem pewnych zdarzeń lub aktualnego stanu ducha autora. Równie często jest to też obserwacja, reakcja czy nawet komentarz do relacje międzyludzkich, zarówno tych intymnych jak i społecznych, zwłaszcza w kontekście niepokojących zmian i zjawisk na świecie.

Dotychczas Jemelo występował najczęściej w formule tak zwanych akustycznych solo-actów, czasem z gościnnym udziałem zaprzyjaźnionych muzyków. Z początkiem roku opublikował pierwszego studyjnego singla, nagranego w pełnej aranżacji, z innymi muzykami. Skład koncertowy jest już w trakcie formowania, by wkrótce móc ruszyć z występami w takiej właśnie formule.

Singiel „Kły” to niewątpliwie pierwszy zwiastun płyty Jemelo, i choć termin jej wydania nie jest jeszcze znany, to piosenki na nią są już w większości napisane, a zwiastuny w postaci kolejnych singli będą się co jakiś czas pojawiać.

Jak podaje Jemelo: „W warstwie lirycznej „Kły”, to „status mojego ja”. Z jednej strony to deklaracja dojrzałości, a z drugiej wciąż niezaspokojonego młodzieńczego apetytu na życie.”

Dodaj komentarz