implanty zebowe
Zdrowie

Jak wybrać odpowiednie implanty zębów?

Trwałe wypełnienie braków w uzębieniu jest dzisiaj możliwe za pomocą implantów zębowych. Dzięki temu, że istnieje kilka rodzai implantów, pozwala to na dobranie najlepszej metody dla każdego pacjenta. Jakie są korzyści i jak dobrać Cimplanty?

Jakie implanty będą najlepsze?

Mocne i zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech. To także lepszy komfort życia. Widoczne braki w uzębieniu mogą sprawić problemy w kontaktach międzyludzkich i wycofanie spowodowane świadomością złego wyglądu. Osobom borykającym się z takim problemem pomóc mogą implanty zębowe. Są to sztuczne zęby umieszczane na trwałe w jamie ustnej. Ich wykonanie składa się z dwóch etapów.

Najpierw w kość szczękową wszczepia się specjalny tytanowy implant, przypominający śrubę. Następnie osadza się na nim koronę lub protezę. W zależności od potrzeb implanty zębów w Śremie mogą być wykonywane pojedynczo lub stanowić postawę do umieszczenia na nich całej protezy zębowej. Wybór najlepszego rozwiązania zależy od stanu uzębienia i decyzji stomatologa, zajmującego się leczeniem.

Jak należy przygotować się do zabiegu wszczepienia implantów?

Implanty zębowe w Śremie oraz innych miastach, są coraz częściej wykorzystywaną metodą wypełnienia braków w uzębieniu. Ich największą zaletą jest przede wszystkim trwałość. Raz zrobiony implant będzie służył wiele lat. Minusem jest na pewno koszt oraz sam proces wszczepiania. Zabieg jest dosyć inwazyjny – stomatolog wszczepia tytanową podstawę bezpośrednio w kość szczękową. Dlatego pacjent musi zostać odpowiednio przygotowany do zabiegu.

Niezbędne jest wykonanie badań krwi oraz kompleksowe wyleczenie wszelkich ubytków, stanów zapalnych i próchnicy w jamie ustnej. Wszczepiony implant musi się przyjąć. Organizm będzie traktował go jako ciało obce, dlatego reakcja może być inna w przypadku każdego z pacjentów. Dopiero gdy stomatolog będzie miał pewność, że implant nie został odrzucony i nie występuje żaden stan zapalny – zdecyduje się na założenie protezy lub korony.

Dodaj komentarz