skup zlomu
Lifestyle

Jak rozpoznać dobry punkt skupu złomu?

Recykling przedmiotów to jeden z aspektów dbania o środowisko. Oddawanie zużytych materiałów do punktów recyklingowych, to trend, który rośnie w siłę. Jednym z popularnych metod dbania o ponowny recykling przedmiotów, jest oddawanie złomu na skup. Jak znaleźć dobry skup złomu? Na co zwracać uwagę?

Jak wybrać skup złomu?

Oddając złom do skupu, warto się zastanowić czy skup działa legalnie. Przed podjęcie decyzji o sprzedaży złomu, ale sprawdzić czy punkt skupu ma pozwolenie na prowadzenie takiej działalności i na przetwarzanie odpadów. Skup złomu w Dąbrowie Górniczej, który działa legalnie powinien zostać zarejestrowany w KRS, a także mieć odpowiednie certyfikaty i pozwolenia. Odpowiednie dokumenty można sprawdzić online lub na stronie skupu. Można także poprosić o dokumenty w momencie, gdy udamy się do skupu. 

Bardzo ważne jest, by skup dysponował nowoczesnym i dobrze doposażonym parkiem maszyn. To zapewnia sprawną przeróbkę odpadów. Co ważne, przeróbka nie jest szkodliwa dla środowiska.  Atut stanowi także własne laboratorium do analizy składu chemicznego materiałów

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze złomowiska?

Sprawdzenie rzetelności punktu skupu złomu to pierwszy krok to wybrania odpowiedniego miejsca.  Istotnym aspektem jest także obsługa klienta. Pracowniku punktu skupu powinni pomóc klientowi w selekcji odpadów, tak, by móc ustalić odpowiednią cenę złomu. Każdy rodzaj złomu ma inną cenę i rzetelny podział przywiezionych elementów, sprawi, że podana cena będzie uczciwa. Dodatkowo pozwoli to na szybką segregacje odpadów na aluminium, miedź czy stal. Dobry złom w Dąbrowie Górniczej  to miejsce, które dba o ekologiczny recykling elementów, ale również zapewnia szereg udogodnień dla klienta. Jednym z nich jest transport złomu z domu klienta na złomowisko. To znacząco ułatwia oddanie materiałów do recyklingu, gdyż nie zawsze jest możliwość ich przewiezienia w odpowiednie miejsce. Również pocięcie elementów stalowych na miejscu u klienta to dobra praktyka. Klient nie musi on dysponować odpowiednimi ku temu narzędziami i sprzętem. 

Dodaj komentarz