Dom

Jak odmienić wnętrze za pomocą detali?

Nawet efektownie urządzone wnętrze potrzebuje co jakiś czas odmiany. Nie oznacza to, że od razu trzeba kupować nowe meble, czy przeprowadzać generalny remont. Prawdziwego klimatu dodają bowiem odpowiednio dobrane detale, które czynią wnętrze wyjątkowym i wiele mówią o samych domownikach. Są nimi dodatki dekoracyjne i akcesoria, takie jak gałki do mebli. Sprawdźcie, jak za pomocą małych zmian osiągnąć duży efekt.

Gałki drewniane do mebli dodadzą charakteru całemu wnętrzu

Kupując nowe gałki drewniane do mebli, można szybko zmienić ich wygląd, a także dodać charakteru całemu wnętrzu. Czasami wiąże się to także z renowacją mebla, czy przynajmniej zmianą jego koloru, ale nie zawsze jest to konieczne. Jeśli meble są w dobrym stanie i nie wymagają żadnych zabiegów, a tylko chce się im nadać świeżości i stylu, wystarczy zainwestować w inne gałki drewniane do mebli, aby zyskały nową jakość. Przykładowo, jeśli chce się ocieplić wizualnie sterylnie białą kuchnię, doskonale sprawdzą się dodatki z drewna, takie jak drewniany ociekacz na sztućce, czy deski do krojenia. Natomiast wizerunek samych białych szafek kuchennych ocieplą gałki drewniane do mebli.

Jak dobrać gałki drewniane do mebli do stylu wnętrza?

Czasami za pomocą detali pragnie się nadać wnętrzu nowego stylu. Gałki drewniane do mebli, dostępne na rynku w wielu wzorach, kształtach i kolorach dają duże możliwości w tworzeniu nowej aranżacji. Oto kilka przykładów na to, jak dobrać gałki do mebli w najbardziej popularnych obecnie stylizacjach wnętrzarskich.

– styl skandynawski

Do tego nacechowanego pewną surowością i słynącego z jasnych barw stylu lubianego przez Polaków, najlepiej kupić wyróżniające się prostotą gałki drewniane do mebli wykonane z jasnego surowego drewna. Kiedy po jakimś czasie zechce się zmienić styl na inny, zawsze można je przemalować, czy ozdobić.

– styl nowoczesny

Gałki drewniane do mebli w stylu nowoczesnym mogą wyróżniać się nietypowym kształtem lub mieć postać bryły geometrycznej albo zawierać wzory geometryczne w dwukolorowym wydaniu, np. czarno-białym.

– styl eklektyczny

Gałki drewniane do mebli w tym stylu mogą być w różnych kolorach i wzorach. Ciekawie zaprezentuje się zarówno komoda, która będzie miała każdą gałkę w innym kolorze, dobranym spośród barw występujących we wnętrzu w innych elementach wyposażenia. Pięknie będą wyglądały też ręcznie malowane gałki drewniane do mebli, zawierające jakiś motyw, np. kwiatowy, który wystąpi również w obrazie, zasłonach, czy poduszce dekoracyjnej.

To tylko wybrane przykłady na to, jak można tanim kosztem odmienić każde wnętrze, a nawet nadać mu nowego stylu. Gałki drewniane do mebli można wykorzystać nie tylko w szafkach kuchennych, czy komodach, szufladach, czy szafkach nocnych, ale także przy odrobinie kreatywności przy ich pomocy stworzyć np. niepowtarzalne wieszaki. Gałki drewniane do mebli przydadzą się też do zastosowania jako uchwyty do własnoręcznie zrobionych ze słoików pojemników do przechowywania. Jak widać, są to akcesoria z dużym potencjałem, który odpowiednio wykorzystany może wprowadzić do wnętrza nową jakość, a spośród innych gałek do mebli wyróżniają się przystępną ceną.

Dodaj komentarz