Lifestyle

Jak najbezpieczniej wysłać drobny sprzęt elektroniczny?

W internecie można spotkać mnóstwo aukcji oferujących używaną elektronikę. Najczęściej jest to drobny sprzęt elektroniczny, taki jak telefony, przenośne głośniki, czy radia. Zabezpieczenie przesyłki zawierającej tego rodzaju urządzenia jest niezwykle ważne – nikt przecież nie chce, żeby uległy zniszczeniu w podróży. Jednak w jaki sposób pakowania takiego sprzętu jest najlepszy? Dowiedzmy się!

Jak przygotować sprzęt do wysyłki?

Zabezpieczenie drobnego sprzętu elektronicznego zaczyna się na długo przed jego zapakowaniem. Na samym początku sprawdź, czy wysyłany sprzęt jest sprawny. Urządzenia mogą się zepsuć nawet po dłuższym okresie nieużytkowania. Co więcej, jeśli przygotowujesz sprzęt do sprzedaży, koniecznie poszukaj jego oryginalnego pudełka razem ze wszystkimi instrukcjami i gwarancją. Nabywca z pewnością doceni taki gest, a Ty pozbędziesz się zalegającej w domu makulatury. Triki marketingowe t takie jak ten, to jedne z najskuteczniejszych sposobów na pozyskanie nowych klientów. Jeśli chcesz poznać inne ciekawe rozwiązania pomnażające liczbę konsumentów odwiedź witrynę https://paczkadowysylki.pl/.

Jeśli nie uda Ci się znaleźć pudełka po urządzeniu, to możesz wykorzystać jakikolwiek inny karton. Upewnij się tylko, czy opakowanie jest solidnie wykonane i ma stosunkowo grube ścianki. Jeśli po włożeniu sprzętu w pudełku pozostają wolne luki, wypełnij je folią bąbelkową, fistaszkami do pakowania lub zmiętymi gazetami. Wszystkie elementy w zestawie z urządzeniem (ładowarki, etui, etc.) spakuj osobno, zabezpieczając je w ten sam sposób.

>Jak zapakować telefon do wysyłki?

Proces pakowania wygląda nieco inaczej w przypadku wysyłki telefonów komórkowych. Przede wszystkim, zaleca się (jeśli to możliwe), aby przed zapakowaniem wyjąć z urządzenia baterię. Akumulator należy szczelnie zabezpieczyć folią i zapakować do oddzielnego pudełka. Kolejnym elementem telefonu, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest jego wyświetlacz. Bez dwóch zdań jest to najdelikatniejszy komponent komórki, a każde, choćby minimalne uszkodzenie, może drastycznie wpłynąć na cenę całego sprzętu. Aby tego uniknąć, po dokładnym owinięciu komórki folią, włóż ją do pudełka ekranem do góry. W ten sposób matryca nie będzie miała kontaktu z żadną twardą powierzchnią, co zminimalizuje ryzyko jej uszkodzenia. Pamiętaj także o wypełnieniu wolnych przestrzeni w pudełkach – fabrycznie pakowany sprzęt jest w nich unieruchomiony, co także przekłada się na jego bezpieczeństwo.

Dodatkowe zabezpieczenia przesyłki

Drobny sprzęt elektroniczny, pomimo swoich rozmiarów, jest często bardzo kosztowny. Z tego powodu coraz więcej firm kurierskich oferuje swoim klientom dodatkowe formy zabezpieczenia przesyłek. Jednym z rozwiązań tego typu jest ubezpieczenie paczki. W standardzie wielu przewoźników znajduje się podstawowa ochrona paczki, jednak (w zależności od firmy bądź usługi) jej wartość nie może przekroczyć od 100 do 15000 złotych. Każda przesyłka wyceniania powyżej tej kwoty może zostać dodatkowo ubezpieczona przez nadawcę. Rozwiązanie tego typu zwykle nie należy do najdroższych, dlatego szczególnie warto zainteresować się nim, wysyłając wartościowe urządzenia. W przypadku ich uszkodzenia lub zaginięcia, dodatkowe ubezpieczenie zapewni nadawcy prawo do odszkodowania.

Dodaj komentarz