Bielizna na lata
Moda

Jak dbać o bieliznę, by służyła przez długi czas?

Bielizna to często jedna z najbardziej delikatnych elementów naszej garderoby. A skoro tak, to trzeba nauczyć się o nią szczególnie dbać. Warto zwrócić uwagę na to, co robimy z nią na co dzień, by nie trzeba było jej wyrzucać już po kilku razach. Oto najważniejsze zadania dla kobiety, której podoba się własna bielizna.

Jak bielizna się niszczy?

Dwie rzeczy mogą odpowiadać za szybko niszczący się biustonosz. Albo będzie to jego kiepska jakość, wtedy niewiele jesteś w stanie zrobić, albo niewłaściwa pielęgnacja, czyli coś, za co odpowiadasz całej rozciągłości. Zapewne większość modeli, które masz w szafie, to biustonosze usztywniane specjalnymi drucikami obszytymi materiałem. Są to fiszbiny, które z jednej strony dość często Ci przeszkadzają w noszeniu, ale z drugiej strony odciążają kręgosłup i podtrzymują piersi. Ich zniszczenie spowoduje odkształcenie biustonosza. Problemem może być też zbyt wysoka temperatura prania lub suszenia, nieodpowiednia chemia do tego użyta czy częste noszenie tego samego modelu. Jak tego uniknąć?

Czas na odpowiednie mycie bielizny

Właściwie masz dwa wyjścia. Pierwsze to nigdy nie myć i nie suszyć biustonoszy w maszynach automatycznych. Wysoka temperatura niszczy je, i to zarówno w opaskach, jak i na miseczkach. Tak samo suszenie bielizny na kaloryferze nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej myć je ręcznie, a suszenie wybierać na ręczniku w pomieszczeniu z dobrą wentylacją. Tyle wystarczy, by stały się suche i na dłużej zachowały swoją świeżość i piękno.

Jeśli jednak potrzebujesz uprać je w pralce lub nie chcesz dbać o nie ręcznie, staraj się unikać silnej chemii – tak proszków do prania, jak i płynów. Używaj specjalnych gadżetów do bielizny, na przykład koszyczka przeznaczonego do prania jej albo kuli, dzięki czemu kształt miseczek będzie zachowany. Najlepiej też wybieraj program płukania jako ręczne, delikatne. Nie używaj płynów zmiękczających, bo niszczy on materiały z domieszką elastanu. W ten sposób nie sprawisz, że będą miększe i przyjemniejsze w dotyku. Dlatego jeśli Ci zależy na wysokiej jakości bielizny, staraj się myć ją uważnie.

Dbanie o biustonosze nie jest proste

Trzeba pamiętać o wielu rzeczach, nie tylko o myciu i czyszczeniu ręcznym lub w najbardziej delikatnym programie w pralce, ale także o właściwym składowaniu. To wszystko sprawia, że biustonosze albo są długotrwale ładne i nie niszczą się szybko, albo stają się zmechacone, wykrzywione i zniekształcone i po kilku razach już nie możesz z nich korzystać.

Dodaj komentarz