maszyny cnc
Technologia

Frezowanie aluminium – o czym mowa w praktyce?

Aluminium to jeden z najpopularniejszych metali, który w dzisiejszym świecie wykorzystywany jest powszechnie i widzimy go tak naprawdę każdego dnia w formie na przykład puszek stosowanych do pakowania napojów, czy też w wielu różnych konstrukcjach, w tym autach osobowych. Jedna z najpopularniejszych jego obróbek to frezowanie aluminium. Na czym polega w praktyce i kto je oferuje?

Jakie firmy oferują frezowanie aluminium?

Z racji na to, że frezowanie to dość popularna metoda obróbki metali, frezowanie aluminium w Gdańsku oferuje naprawdę wiele przedsiębiorstw. Firma jednak firmie nierówna, gdyż oferty przedsiębiorstw różnią się w zakresie tego w jaki sposób frezowanie aluminium jest wykonywane, a to ma naprawdę duże znaczenie.

Bardzo dobrą ofertę w zakresie frezowania aluminium posiada producent balkonów dostawnych, jakim jest firma SerwMar zajmująca się także automatyką, mechaniką, czy też robotyką. Oferuje ona bowiem frezowanie CNC, czyli jeden z najnowocześniejszych procesów, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie bardzo powtarzalnych i dokładnie wykonanych komponentów.

Na czym polega frezowanie aluminium?

Samo w sobie frezowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów obróbki metali. Polega on na skrawaniu metalu poprzez narzędzie wykonujące ruch obrotowy. Obrabiany arkusz z kolei wykonuje wtedy ruch posuwowy lub obrotowy po to, by możliwe było uzyskanie pożądanego kształtu obrabianego metalu, czyli na przykład właśnie aluminium, które jest bardzo często poddawane frezowaniu.

Nowoczesny sposób na frezowanie aluminium, czyli frezowanie CNC polega z kolei na wykorzystaniu specjalnych maszyn CNC, w których zamontowane są mikrokomputery umożliwiające kompletną automatyzację ich pracy, dzięki czemu ruchami frezarki steruje komputer, który pozwala na zachowanie ogromnej dokładności oraz powtarzalności.Nad całością czuwa operator, który w razie czego dokonuje wymaganych korekt w przeznaczonym do tego programie lub zatrzymuje pracę maszyny w razie poważnych jej błędów.

Dodaj komentarz