Jedwabny ubiór
Moda

Dowiedz się więcej o ubraniach z jedwabiu!

Jedwab to delikatnie połyskujący, lekki materiał. Charakteryzuje się niezwykłą jakością. Utożsamia się go z wytwornym stylem oraz luksusem. Jest miękki i subtelny dla ciała, miły w dotyku i nie wywołuje alergii na skórze.

Jedwabna historia

Jedwab w modzie został wykorzystywany już kilka tysięcy lat temu. Zwykle tworzone są z niego ubrania w postaci sukienek typu slip dress, zwiewnych koszul, topów czy spodni, które szturmem podbijają serca trendsetterek.

Odpowiednia pielęgnacja

Sekretem świetnie prezentującej się garderoby z jedwabiu jest jej pielęgnacja. Idealnie, gdy jedwabne ubrania będą prane chemicznie lub ręcznie, w letniej wodzie z dodatkiem delikatnych środkach piorących. Prasowanie zaleca się, gdy materiał jeszcze dobrze nie wyschnie i koniecznie po lewej stronie. Podczas noszenia należy pamiętać, aby nie pryskać jedwabiu  dezodorantem czy perfumami, które mogłyby zostawić plamy.

Jedwab w wydaniu marki Oh!Zuza

Oh!Zuza to polska firma slow fashion, która w swoich kolekcjach prezentuje ubrania homewear z liniami typu premium. Wśród nich są lekkie, mleczne, burgundowe i atramentowe koszule, zwiewne spodnie, topy z koronką czy srebrzyste t-shirty oraz połyskujące sukienki-halki.

Dodaj komentarz