Peeling ust
Uroda

Domowy przepis na peeling do ust. Jak zadbać, by nie pękały i były pełniejsze?

O dbaniu o cerę myśli wiele z nas. Zastanawiamy się nad używanymi kosmetykami i chcemy za wszelką cenę wygładzić ją i sprawić, by była jędrna i zdrowa. Ale zapominamy o elemencie twarzy, na który patrzy się niemalże tak samo często jak w oczy. To usta, o które zadbasz własnoręcznie zrobionym peelingiem.

Dlaczego o usta należy dbać?

Nasze wargi potrzebują pielęgnacji. Codziennie stykają się z wieloma powierzchniami, mają wpływa na to jak mówimy, uśmiechamy się, jemy. Dlatego potrzebują naszego zainteresowania, którego często im nie dajemy. W okresie jesienno-zimowym pojawiają się na nich pęknięcia i strupki. A wystarczy wiedzieć, jakich składników im dostarczać oraz jak się nimi zajmować, by nie mieć problemów nie tylko z pękającymi ustami, ale także z zajadem czy zimnem. Bez zadbanych ust cały wysiłek, by pielęgnować cerę twarzy się nie uda.

Peeling na kłopoty?

Jednym z rozwiązań, które wykorzystuje się bardzo często, jest stosowanie specjalnego peelingu. Oczywiście błyszczyk, balsam, pomadka – wszystko to sprawia, że usta nabierają kształtu, blasku, koloru, są bardziej chronione czy odżywione, ale to nie wystarczy. Trzeba jeszcze postawić na peeling, czyli mało inwazyjne, jednak skuteczne oczyszczanie powłoki wierzchniej warg. A co najlepsze, taki peeling możesz przygotować sama we własnym domu, i to wcale nie z wymyślnych składników.

Przepis na domowy peeling

Właściwie nie ma w tej recepturze niczego trudnego, a niektóre składniki mogą mieć różne odmiany. Na pewno kluczem jest użycie cukru brązowego, choć i ze zwykłym białym mikstura powstanie. Do tego olej kokosowy i miód na związanie. Poleca się miód manuka, ale może być inny, łatwiej i taniej dostępny w Polsce. Do tego jeszcze szczypta cynamony i gotowe. Całość trzeba wymieszać i zetrzeć na gęstą pastę. Usta należy smarować przez minutę, tuż przed nałożeniem szminki. Wargi będą gładkie i nawilżone. Warto jednak pamiętać, że z takiej pasty możesz korzystać tylko przez około tydzień.

Czy pielęgnacja ust jest trudna?

Pamiętaj, że do pielęgnowania warg potrzeba nie tylko odpowiednich kosmetyków, ale także regularności. Masuj peelingiem usta przez godzinę dziennie, najlepiej przed wyjściem, bo to sprawi, że staną się bardziej naturalne, mięsiste, nieco większe i pełniejsze. Zwróć uwagę, by składniki były dobrze wymieszane i nie przekraczaj tygodnia. Rób tyle, by starczyło na każdy dzień, idealnie. W ten sposób, patrząc w lustro, zobaczysz zadbaną twarz z przepięknymi ustami.

Dodaj komentarz