Lifestyle

Dla kogo przeznaczone są turnusy rehabilitacyjne?

Turnusy rehabilitacyjne to forma terapii, która ma na celu przywrócenie sprawności fizycznej i psychicznej pacjentom, którzy z różnych powodów utracili ją. Rehabilitacja prowadzona jest zazwyczaj w uzdrowiskach, sanatoriach lub specjalnych ośrodkach rehabilitacyjnych. Dla kogo przeznaczone są turnusy rehabilitacyjne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Kto może skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych?

Turnusy rehabilitacyjne przeznaczone są dla osób, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia i dysfunkcje, takie jak choroby układu krążenia, schorzenia narządu ruchu, choroby neurologiczne, choroby układu oddechowego czy choroby metaboliczne. Są to osoby, które potrzebują profesjonalnej pomocy w procesie leczenia i rehabilitacji, której nie są w stanie otrzymać na co dzień w warunkach domowych. W ramach turnusu pacjenci mają dostęp do różnego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych, takich jak masaże, ćwiczenia fizyczne, kąpiele lecznicze czy inhalacje, które pomagają w powrocie do zdrowia. Idealnym przykładem takiego miejsca są np. turnusy rehabilitacyjne w Lądku-Zdroju.

Gdzie warto wybierać się na turnusy rehabilitacyjne?

Lądek-Zdrój to miejscowość słynąca z uzdrowiskowych właściwości swoich wód mineralnych oraz walorów klimatycznych. Dlatego też, turnusy rehabilitacyjne w Lądku-Zdroju to doskonały wybór dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego czy narządu ruchu. W uzdrowisku znajduje się wiele obiektów służących do rehabilitacji, a także zaplecze medyczne oraz doświadczony personel, który pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia. Turnus uzdrowiskowy w Lądku-Zdroju to idealny wybór, jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie oraz polepszyć samopoczucie.

 

Dodaj komentarz