deweloper
Dom

Deweloper – jak wybrać najlepszego?

Nowe inwestycje mieszkaniowe realizowane są praktycznie w każdym większym mieście. Nie ma więc problemu ze znalezieniem mieszkania, które w stu procentach odpowiada naszym potrzebom. Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, warto sprawdzić także samego dewelopera. Szczególnie wtedy, gdy kupujemy mieszkanie na etapie dziury w ziemi.

Dobry deweloper w Częstochowie jest na wagę złota, gdy chcemy kupić nowe mieszkanie w sprawdzonej lokalizacji. Choć na rynku usług deweloperskich firm jest naprawdę sporo, nie wszystkie oferują usługi najwyższej jakości. Świadczy o tym chociażby fakt, że często możemy przeczytać o nieuczciwych deweloperach, którzy mieszkań nie zbudowali, choć wzięli pieniądze od kupców.

Jak sprawdzać dewelopera?

Jeśli masz już upatrzone mieszkanie z rynku pierwotnego w Częstochowie lub w wybranej okolicy, od razu dowiedz się, jaka firma je realizuje i jak długo działa na rynku. Długi staż dewelopera jest informacją, że realizuje rentowne inwestycje i właściwie zarządza nieruchomościami. Firma, która jest na rynku od dłuższego czasu ma też zwykle solidne grono wykonawców, którym powierza wykonywanie konkretnych usług. Aby sprawdzić dewelopera, warto również sprawdzić jego dotychczasowe realizacje. O kiepsko wykonanych osiedlach czy budynkach, które w krótkim czasie po oddaniu zaczynają ujawniać usterki, zwykle jest dosyć głośno wśród lokalnej społeczności.

Warto kupować mieszkania, które już istnieją

Choć zdarza się, że wyjątkowo spodoba nam się projekt mieszkania i lokalizacja w obiekcie, który jest dopiero w planach, zdecydowanie lepszą opcją jest kupno mieszkania, które już zostało wykonane. Przede wszystkim dlatego, że już na etapie podpisywania umowy wiemy, kiedy otrzymamy klucze i będziemy mogli się wprowadzić. Nie ma też ryzyka, że inwestycja nie powstanie, bądź jej realizacja będzie się mocno przedłużała.

Dodaj komentarz