Trening
Uroda

Czym jest trening fat burning?

Czy myślisz, że same ćwiczenia sprawią, że zaczniesz wyglądać o wiele lepiej? Oczywiście ruch, aktywność fizyczna, dobra dieta – to wszystko może sprawić, że zaczniesz prezentować się inaczej, jednak tylko odpowiedni trening da prawdziwe efekty. Warto więc spojrzeć w stronę fat burningu. Czym jest, na czym polega, jak się za niego zabrać?

Jak ćwiczyć w treningu fat burning?

Zastanawiasz się, co to takiego właściwie jest fat burning? To rodzaj treningu aerobowego, czyli takiego, gdzie przemiana materii odbywa się na poziomie beztlenowym, a wysiłek musi być cały czas na równym, wysokim poziomie, by tętno było podwyższone. Fat burning odbywa się przy muzyce, jest idealnym sposobem na spalenie tłuszczu dla osób, które lubią taniec. Sama nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie „palenie tłuszczu”.

Nadrzędną zasadą tego rodzaju treningu jest: „im więcej chcesz schudnąć, tym częściej musisz ćwiczyć”. Regularność i zmęczenie to kluczowe słowa w kontekście fat burningu. Chodzi o to, by ćwiczyć przynajmniej 30 minut, bo dopiero po tym czasie organizm zaczyna korzystać z pokładów tłuszczu w naszym organizmie. Po drugie trzeba utrzymywać jednostajne, ale wysokie tempo, a po trzecie niemalże cały czas trzeba być w ruchu.

Prawidłowe podejście do treningu?

Jak może wyglądać przykładowa sesja w stylu fat burning? Ćwiczenia trzeba rozpocząć od rozgrzewki. Należy dokładnie przygotować serce do wzmożonej pracy, która będzie polegała na dużych i regularnych obciążeniach, a nie skokowym wysiłku. Nie ma tu więc miejsca na brzuszki czy podskoki. Warto przypomnieć, że wykonywane czynności powinny być atrakcyjne i ciekawe. Dlatego bardzo często w przypadku fat burningu przygotowuje się elementy choreografii, która pozwala na zaangażowanie nie tylko mięśni nóg czy brzucha, ale także na stymulacje mózgu. Ćwiczenia z użyciem pamięci i koordynacji sprawiają, że ciało mocniej się męczy, niż gdy wykonuje proste powtórzenia przy tradycyjnym treningu siłowym.

Zwykle jedna seria ćwiczeń powinna składać się z od piętnastu do dwudziestu powtórzeń. Ostatnie powinny sprawiać trudność, dlatego przed rozpoczęciem ćwiczeń lepiej sprawdzić swój stan zdrowia u lekarza. W ten sposób upewnisz się, że nie przeciążasz nie do końca dobrze dysponowanego organizmu.

Fat burning działa?

Wiele osób zastanawia się, czy choreografia i ćwiczenia to na pewno prawdziwy trening. Warto jednak spróbować, by się przekonać, że w tym rodzaju treningu aerobowego spalanie tłuszczu jest naprawdę szybkie i skuteczne, a przy tym niepozbawione zabawy.

Dodaj komentarz