Bielizna
Moda

Czy wiesz, jak prawidłowo dobrać bieliznę do dużych piersi?

Badania pokazują, że nawet co trzecia Polka ma niewłaściwie dobrany biustonosz. To dane zatrważające, tym bardziej, że nie jest to tylko kwestia estetyki i wygody, ale także zdrowia. A im większe i pełniejsze piersi, tym więcej zależy od właściwie dobranej bielizny. Czy wiesz, jak to zrobić?

Dlaczego warto zadbać o odpowiednio dobrany biustonosz?

Duży biust to nie tylko obiekt pożądania i zazdrość u pań, ale także problem. Trzeba mieć świadomość, jak o niego dbać. Piersi potrzebują odpowiedniego podtrzymania, bo w przeciwnym razie będą mocno ciążyły i sprawiały, że nie będzie Ci wygodnie. Sam biust jest bardzo delikatny, składa się z rozciągliwych tkanej, dlaczego może się odkształcać pod wpływem skoków czy drgań. Do tego waga obciąża kręgosłup.

Często jest to problem zdrowotny. Każdy źle dobrany biustonosz może spowodować problemy, a osoby z nietypowymi potrzebami, jak właśnie w przypadku dużych piersi, wszystko się dodatkowo uwypukla. Często kobiety z większym biustem mają problem w znalezieniu odpowiedniego rozmiaru, w efekcie czego noszą bieliznę źle dobraną lub złej jakości. Trzeba więc znać kilka zasad i zdecydować się poszukać modelu, który będzie najładniejszy i najlepszy.

Na co zwracać uwagę przy zakupie biustonosza do większego biustu?

Przede wszystkim dla osób z dużymi piersiami odradza się wybór typowego biustonosza typu push-up czy bez ramiączek. Najlepszy pomysł to wybór nieusztywnianego biustonosza bez konstrukcji, często także bez fiszbin. Nieusztywniane miseczki pozwalają na lepsze dopasowanie do piersi i pełniejsze jej objęcie. W ten sposób można łatwiej nosić je cały dzień ze sobą. Do tego brak usztywnienia czy typu push-up sprawia, że piersi optycznie się jeszcze nie powiększają, wyglądając całkowicie naturalnie.

Warto szukać modeli bardziej zabudowanych, które lepiej „zwiążą” piersi kobiety. Duży biust lubi także szerokie ramiączka, które skuteczniej i stabilniej przytrzymują go i sprawiają, że ciężar rozkłada się równomiernie. W ten sposób napięcie na kręgosłupie jest o wiele mniejsze. Dobrze jest także dokładnie dobrać opaskę o dość dużej szerokości. W ten sposób biustonosz będzie trzymał piersi w odpowiednim ułożeniu nie tylko od góry, ale także od dołu.

Dobrze dobrana bielizna to klucz do sukcesu

Poczuj ulgę, gdy dobry biustonosz znajdzie się na Twoim ciele. Pamiętaj, że od odpowiedniego doboru zależy to, czy będziesz mogła swobodnie i wygodnie poruszać się przez cały dzień. Warto więc poświęcić na jego kupno trochę więcej czasu.

Dodaj komentarz