hiszpania jako kierunek na urlop
Lifestyle

Czas na urlop? Wybierz Hiszpanię!

Hiszpania to kierunek chętnie wybierany przez turystów nie tylko z Polski, ale również innych regionów. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych krajów na świecie. Znajdziemy tutaj zarówno piękne, rajskie, niemal dziewicze plaże, jak i unikatową architekturę, a także wyśmienitą kuchnię i przyjaznych mieszkańców. Nic więc dziwnego, że zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, swój urlop w Hiszpanii decyduje się spędzić szerokie grono turystów. To idealny kierunek zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i osób podróżujących samotnie. Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Hiszpanii? Podpowiadamy.

Hiszpania kontynentalna – co ma do zaoferowania?

Swoje wakacje w Hiszpanii możemy spędzić zarówno w części kontynentalnej tego kraju, jak i na jednej z jej słonecznych wysp. Oferta wyjazdów do hiszpańskich kurortów dostępna na przykład na stronie: https://www.traveligo.pl/ jest niezwykle zróżnicowana. Dlatego każdy z pewnością znajdzie destynację, która spełni jego oczekiwania. Wśród popularnych kurortów turystycznych na wybrzeżu kontynentalnej części kraju wymienia się Costę Bravę, Costę del Sol, a także Costę Blancę. Jest to doskonała propozycja zwłaszcza na wakacje w sezonie letnim. Jednak wybrzeże może być świetnym miejscem na urlop przez cały rok, ponieważ dogodne warunki temperaturowe panują tutaj do przełomu października i listopada.

Co oferują hiszpańskie wyspy?

Wśród chętnie wybieranych kierunków wakacyjnych wymienia się nie tylko kontynentalną część Hiszpanii, ale również jej wyspy. Każdego roku tysiące turystów decyduje się na to, by spędzić swoje wakacje na przykład na Majorce. Znajdziemy tu piękne, rajskie plaże z miękkim piaskiem i niezwykłym kolorem wody, a także skaliste wybrzeża, jaskinie i zatoki. Wspaniała pogoda panuje tu od kwietnia do listopada. Rejon ten jest świetną propozycją zarówno na rodzinne, jak i samotne wakacje. Osoby, które podczas urlopu chciałyby zażyć nieco nocnego klimatu i zatrzymać się w mieście tętniącym życiem, które słynie z najlepszych imprez, powinny wybrać się na Ibizę. Jest to wyspa z bajecznym wybrzeżem i pięknymi plażami, która przyciąga nie tylko miłośników imprez, ale także fanów nurkowania. Wyspy Kanaryjskie, które warto wybrać na jako swój wakacyjny kierunek to również Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria czy La Paloma.

Zobacz także: https://deszcz.com.pl/jaki-zagraniczny-kierunek-na-wiosne/

Kiedy warto spędzić swój urlop w Hiszpanii?

Hiszpania słynie nie tylko z pięknych wysp, które oferują krystalicznie czystą wodę, złoty piasek i szereg atrakcji, ale również z ciekawej architektury i pięknych zabytkowych miast. Dlatego planując swój urlop w tym kraju, warto zastanowić się, co chcielibyśmy robić podczas takich wakacji. Jeżeli interesuje nas wypoczynek na plaży, wówczas najlepszym terminem na wakacje w Hiszpanii, są letnie miesiące. Temperatury w czerwcu sięgają tu 28 stopni, w lipcu i sierpniu 32 stopnie, a we wrześniu 26 stopni. Komfortowe warunki panują tu również w maju, kiedy słupki rtęci pokazują 22 stopnie, a także w październiku, gdy możemy liczyć na średnią temperaturę w okolicach 20 stopni. Jeżeli więc planujemy zwiedzanie i aktywny wypoczynek na wyspie, a nie zależy nam na plażowaniu, możemy zaplanować swój urlop w tym kraju również poza szczytem sezonu.

Dodaj komentarz