Nawyki urodowe
Uroda

Codzienne nawyki, które są niezdrowe dla naszej urody. Zobacz, czego na pewno nie robić!

Często wykonujesz je z niewiedzy. Często też nie masz świadomości, że są tak szkodliwe albo wykonujesz je automatycznie, nie do końca wiedząc, co robią i jak działają. Poznaj najbardziej szkodliwe nawyki codzienne, które wpływają na Twoją urodę i Twoje zdrowie.

Mycie uszu patyczkami

Czy widziałeś kiedyś napis „patyczki do uszu”? Nawet jeśli odpowiedziałeś, że tak, to albo nie masz tego świadomości, albo nie sprawdziłeś paczki patyczków dokładnie. Według producenta są to patyczki higieniczne, a ich kontakt z uchem powinien ograniczyć się do zewnętrznych elementów małżowiny. Ich czyszczenie wewnątrz kanału patyczkiem może skończyć się przebiciem lub uszkodzeniem błony bębenkowej. Uszy myj palcami i ciepłą wodą. Wystarczy.

Im mocniej przyciśniesz szczoteczkę, tym…

Gorzej. Oczywiście, że tak, bo nie tylko nie będziesz w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc na zębach, ale także szybciej ją zużyjesz i krócej będzie nadawała się do pracy. Wiele osób popełnia ten błąd, dziwiąc się, że regularne mycie jamy ustnej nie daje takich rezultatów, jak by się ich spodziewali. Dlatego pamiętaj, by ograniczać ruch szczoteczką do jej trzymania i poruszania od lewej do prawej, od góry do dołu, ale nie przyciskając do powierzchni zębów.

Noga na nogę – ładne, ale szkodliwe

Wygodnie, u pań seksownie i elegancko – tak wygląda zakładanie nogi na nogę w trakcie siedzenia. I pół biedy, jeśli robisz to raz na jakiś czas, i to na krótką chwilę. Gorzej jeśli spędzasz tak większość czasu, ślęcząc nad raportami czy wklepując coś do komputera. Dlaczego? To pogorszenie krążenia nóg, które sprzyja do drętwienia stóp i łydek. Przez to kręgosłup się krzywi, a w krwioobiegu pojawiają się żylaki.

Słodki napój zamiast wody na upały

Kiedy chce nam się pić, sięgamy często po zimne, schłodzone napoje. Najgorzej jest jednak, gdy nie jest to woda, a słodki napój typu cola. Wtedy nie tylko dostarczamy do organizmu cukier i wiele innych składników niespecjalnie potrzebnych, ale także wcale się nie nawadniamy. Co więcej, możemy się odwodnić, gdy w składzie napoju będzie kofeina. Dlatego warto sięgać po wodę, a słodkich napojów unikać, zwłaszcza w upał.

Ile osób, tyle nawyków?

Oczywiście mało jest osób, które wszystkie te nawyki ma na raz. To raczej różne zachowania ludzi, którzy w ten sposób robią sobie krzywdę. Abt zadbać o siebie i swoje zdrowie oraz urodę, lepiej unikać ich powtarzania. Najgorsza w tym przypadku jest regularność!

Dodaj komentarz