wystroj wnetrz
Dom

Co jest modnego w salonie 2022?

Modny salon 2022 jest przede wszystkim przestrzenią funkcjonalną. Nie brakuje w nim także swoistej personalizacji, która dodaje mu animuszu i wyróżnia spośród innych aranżacji. To ważne, ponieważ światowej sławy projektanci bardzo mocno stawiają na indywidualizm – pokazują, że często pozornie niepasujące do siebie dekory mogą stworzyć przestrzeń z charakterem, która na długo pozostanie w pamięci i jednocześnie będzie sprzyjała relaksowi. Sprawdźmy co piszczy w trawie we wnętrzarskich trendach 2022 biorąc pod lupę wszelkiej maści dekory do salonu.

Modny salon 2022 – barwy ziemi jako motyw przewodni

W roku 2022 rządzą barwy ziemi, a dokładniej cała paleta zieleni w roli głównej. Na pierwszy plan wysuwa się jej butelkowe wydanie, które może być wprowadzone na jedną ścianą w salonie lub też wszystkie. Może pojawić się w towarzystwie złotych ram luster lub też ramek na zajęcia, które będą bardzo dobrze korespondowały z głębokim odcieniem zieleni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ją także z innymi kolorami, a wśród nich warto wymienić chociażby inne barwy ziemi takie jak beże, biele, brązy, szarości czy też błękity. Mówiąc o ostatnich najmocniej w trendach osadziły się te z gamy pasteli, jak również przywodzące na myśl skąpane w słońcu niebo.

Trendy w salonie 2022 – co na ścianę?

Na ścianie w salonie bardzo modnym posunięciem będzie postawienie na różnego rodzaju dekory związane z pokazaniem, że mamy coś do powiedzenia. Na to, że mamy pasję, podchodzimy do tematu aranżacji wnętrz z otwartością. Dlaczego? Projektanci bardzo mocno stawiają na indywidualizm, na tworzenie przestrzeni, która będzie nas definiować i pokazywać jakimi jesteśmy ludźmi. Nie bójmy się więc często dość odważnych połączeń, nawet wtedy, kiedy ktoś będzie próbował nam wmówić, że one do siebie kompletnie nie pasują.

Modny salon 2022 jest funkcjonalny i przestronny

Przestronność, komfort i funkcjonalność, to kolejne cechy, które warto brać pod uwagę dekorując salon w 2022 roku. Mowa o stworzeniu przestrzeni, która będzie podzielona na strefy. Ważne, aby każda z nich została odpowiednio zdefiniowana. Mamy mieć przestrzeń do zapraszania gości, jak również taką, która będzie sprzyjała relaksowi. Nie bez znaczenia pozostaje także taka z pomocą której będziemy mogli wypocząć po ciężkim dniu, albo też rozerwać się. Strefy można wydzielać dzięki mocy dodatków takich jak na przykład lamele ścienne, albo tapety. A może fototapety lub obrazy? Jest mnóstwo możliwości. Wystarczy tylko umieć z nich korzystać.

Dodaj komentarz