Budowa domu
Dom

Budowa domu jesienią – o czym warto pamiętać?

Podjęcie decyzji o budowie domu jest jedną z najważniejszych, jaką przychodzi nam podjąć w życiu, dlatego powinna być ona dokładnie przemyślana. Od zakupu działki budowlanej do finalizacji inwestycji daleka droga, która stanowi pasmo wyrzeczeń i niemałych nakładów finansowych. Dlatego często zadajemy sobie pytanie: kiedy najlepiej rozpocząć budowę domu? Czy jesień to odpowiedni moment na rozpoczęcie prac budowlanych?

Budowa domu jesienią: koszty inwestycyjne

Większość inwestorów decyduje się na wejście na plac budowy wiosną lub latem, kiedy warunki atmosferyczne często pozwalają na doprowadzenie inwestycji do stanu surowego zamkniętego, czyli momentu, kiedy dom w zasadzie jest przygotowany do robót wykończeniowych, których realizacja jest możliwa w chłodniejszym okresie. To jednak nie oznacza, że jesienią nie można rozpoczynać budowy domu. Co więcej – jest to idealny moment dla osób, które poszukują optymalnego rozwiązania gwarantującego niższe koszty inwestycyjne. Często dochodzi do sytuacji, w której materiały budowlane dostępne są w znacznie niższych cenach, a usługi firm budowlanych również nie kolidują z naszym budżetem. Budowa domu jesienią to przede wszystkim szansa na niższe koszty inwestycyjne, co wcale nie jest jednoznaczne z niską jakością przeprowadzenia prac budowlanych.

Zobacz także: https://informator.com.pl/budowa-domu-praktyczne-wskazowki-dzieki-ktorym-budowa-przebiegnie-sprawniej/

Budowa domu jesienią: harmonogram prac

Niezwykle istotną kwestią, jaką należy poruszyć w przypadku planowania budowy domu jesienią jest ułożenie optymalnego harmonogramu prac. Rozpoczęcie budowy wiosną czy latem stwarza mały margines błędu, który nawet w przypadku większych opóźnień może uratować nas przed koniecznością finalizacji inwestycji wraz z nadejściem pierwszych mrozów. Decydując się na budowę jesienią należy pamiętać o tym, aby doprowadzić ją do któregoś z trzech etapów zaawansowania prac, z których można wyróżnić: stan surowy, stan surowy otwarty lub stan surowy zamknięty. Niedotrzymanie terminów może skutkować generowaniem poważnych start wynikających z podatności niektórych materiałów na niskie temperatury.

Budowa domu jesienią: tylko sprawdzone technologie

Rozpoczynając budowę domu jesienią należy liczyć się z koniecznością realizacji inwestycji w kolejnym roku kalendarzowym, co jednak nie pozbawia nas szansy na przyspieszenie momentu finalizacji prac budowlano-wykończeniowych. Podczas budowy warto sięgać tylko po sprawdzone technologie, które nie tylko usprawnią przebieg poszczególnych etapów budowy, ale przede wszystkim zapewnią wysoką jakość wykonania. Warto zwrócić uwagę na szalunki ścienne, które pozwalają wznosić ściany betonowe czy żelbetonowe w znacznie krótszym czasie, ale bez uszczerbku na jakości wykonania. Co więcej – ściany, stropy czy cokoły wznoszone dzięki szalunkom systemowym ze stali ocynkowanej to gwarancja dłuższej wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne. Szalunki ścienne zamiast kupować można wynająć, co dodatkowo pozwala obniżyć koszty realizacji budowy domu.

Dodaj komentarz