Polska jesień
Lifestyle

5 powodów, za które kochamy jesień

Ta pora roku zbliża się wielkimi krokami. Za oknem coraz częściej robi się szaro, buro, słońce o wiele szybciej chowa się za nieboskłonem, a noce są już naprawdę chłodne. Ale nadejście jesieni wiąże się nie tylko z przykrościami. Oto 5 najważniejszych powodów, dla których warto czekać na jesień.

Długie, przyjemne wieczory

Jesienią wszystko wydaje się inne. Zaczyna się robić szybciej ciemno, a to sprzyja długiemu siedzeniu na kanapie czy w fotelu, obowiązkowo z kocem i ciepłą herbatą. Za te wieczory naprawdę można jesień pokochać, bo jest niepowtarzalna i wyjątkowa.

Dywan liści

Nie jest to plus dla każdego, ale pięknie wyglądające, żółto-pomarańczowo-czerwone liście są czymś niezwykłym. Ścielą chodniki i drogi i dopóki nie spadnie deszcz, wyglądają jak przepiękny dywan. Dopiero po jakimś czasie stają się problemem, który trzeba odgarniać, zbierać, palić.

Jabłka, śliwki, orzechy i grzyby

Oczywiście i wiosną mamy niezwykłe zbiory pól i lasów, czyli na przykład młode warzywa, ale nie ma chyba drugiej tak niezwykłej pory roku jak jesień, która z jednej strony zachwyca nas smakiem jabłek czy gruszek, które wówczas są najbardziej dorodne, a z drugiej pojawiają się liczne orzechy czy też grzyby, które zbiera się godzinami w lesie. Ten klimat jest nie do przecenienia.

Spotkania po wakacjach

Jesień to czas, w którym znowu mamy dla siebie czas. W okresie wakacyjnym wszyscy gdzieś wyjeżdżają, odpoczywają, szukają ciszy i spokoju. Jesienią mogą to wszystko opowiedzieć. Spotkania z przyjaciółmi nigdy nie są bardziej ekscytujące niż właśnie jesienią. To okres, w którym znów zaczynamy żyć codziennością, ale po wakacjach nie odczuwamy nią jeszcze zmęczenia. To przyjdzie dopiero zimą.

Herbata na różne sposoby i inne wynalazki

Jesienna pora to czas zimniejszej pogody w dzień i całkiem chłodnych nocy. A skoro tak i skoro wieczory coraz dłuższe, to czas na herbatę. W końcu można na spokojnie zaparzyć sobie całą filiżankę i sączyć ją przez cały dzień. To leniwy odpoczynek z książką czy przy komputerze, który na pewno przypada do gustu niejednej osobie. A do tego także i kawa smakuje inaczej, i można rozkoszować się czekoladą na gorąco. Jesień to pora, w której wszystko jest na swoim miejscu.

Czy kochacie jesień?

Wiemy, że może to brzmieć, jak pocieszanie się po zakończonym lecie, ale dla nas jesień jest pełna działań. To okres, w którym pogoda nie jest jeszcze taka zła, można skorzystać ze słońca, a jednocześnie już nie ma upałów i można odpocząć z filiżanką czegoś dobrego. Te 5 powodów to zdecydowanie za mało!

Dodaj komentarz