Piękne włosy
Uroda

4 tricki, by mieć piękne i zdrowe włosy

Wiele kobiet walczy ze zniszczonymi, łamliwymi, rozdwajającymi się na końcach włosami. Stosowanie specyfików, odpowiednie mycie, a nawet dieta – to wszystko może mieć wpływ na stan włosów na głowie. Dlatego już teraz poznaj cztery najważniejsze tricki, by cieszyć się pięknymi i mocnymi kosmykami.

Podcięcie końcówek

Jak zacząć, by włosy nabrały ochoty do ładniejszego wyglądu? Pierwsza rzecz, którą możesz zrobić niemalże od ręki, to podcięcie włosów. Najczęściej już jeden czy dwa centymetry sprawiają, że fryzura zaczyna prezentować się o wiele lepiej. Co więcej, zrób tak kilka razy, a przekonasz się, że końcówki stały się mocniejsze, grubsze i nierozdwojone. Jeśli nie zależy Ci na długości, możesz obcinać kilka centymetrów co dwa tygodnie. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by zostały na podobnej długości, rób to powoli – ścinaj włosy jeden centymetr raz w tygodniu.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Nie możesz zapominać, że samo podcinanie aż tak dużo nie da, jeśli nie zadbasz o końcówki powstałe po cięciu. Zadbaj o nie olejkiem z opuncji figowej czy awokado. Dobrze sprawdza się też kokos. Oprócz tego nie rezygnuj także z innych kosmetyków. Zdrowe i gęste włosy wymagają sięgnięcia po odżywki, olejki i nawilżacze. Dbaj nie tylko o same włosy, ale także o skórę głowy, bo w takiej sytuacji cebulki muszą się odżywiać i mieć, gdzie rosnąć. Dbaj też o wybór dobrego szamponu, najlepiej micelarnego. Dostarczaj fryzurze odpowiednich składników odżywczych.

Właściwa dieta

Zmiany w jakości Twoich włosów to nie tylko działanie na nich samych. Skoro są w naszym ciele, korzystają z tego, co im dostarczamy. Dlatego zwróć uwagę na to, co jesz i pijesz, czy Twoja dieta jest bogata i zbilansowana. Dostarczaj do organizmu żelazo z chudego mięsa, biało z jajek czy ciecierzycy, a także cynk z orzechów. Przydadzą się także ryby i ich nienasycone kwasy tłuszczowe. Zrezygnuj z nadmiernych ilości słodyczy. Nie korzystaj także z żywności wysoko przetworzonej. No i pij wodę. Włosy lubią być nawodnione w odpowiedni sposób.

Pielęgnuj je właściwie

Unikanie nawyków, które działają na włosy niszcząco, jest dość trudne. Przez lata wykonywałaś na pewno mnóstwo czynności, które mogły zaważyć na kondycji Twojej fryzury. Na pewno trzymaj je w naturalnym wyglądzie, ogranicz koloryzację oraz pomyśl o odstawieniu prostownicy czy lokówki. Czasem daj też im wyschnąć naturalnie, bez pomocy suszarki, by wyglądały o wiele ładniej. Nie myj włosów codziennie i zadbaj o odpowiednie kosmetyki, bo źle dobrane mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku.

Jak dbać o włosy?

Mając te 4 tricki, bez problemu sprawisz, że włosy staną się na powrót jędrne, ładne, silne i grube. Zadbaj o nie, a one odwdzięczą Ci się piękną, lśniącą fryzurą.

Dodaj komentarz