leczenie kanałowe
Zdrowie

3 kroki do udanej profilaktyki stomatologicznej. Warto o niej pamiętać

Profilaktyka stomatologiczna odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Dzięki stosowaniu się do jej zasad na pewno będziemy mogli dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, zębami bez ubytków i próchnicy, jak również zdrowymi dziąsłami. Oszczędzimy również sporo pieniędzy, gdyż nie będzie konieczności drogiego leczenia, np. kanałowego. O czym powinniśmy pamiętać podczas codziennej higieny? Co dokładnie powinniśmy robić?


Piękny, szeroki uśmiech na pewno podnosi naszą atrakcyjność, daje większą pewność siebie, również może pomóc w rozwiązywaniu wielu problemów. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, zdecydowanie warto o zęby oraz dziąsła dbać. Na codzienną higienę składa się wiele czynników, z których najważniejszym wydaje się po prostu systematyczność.

Od tego, jak często i jak dokładnie będziemy pielęgnować jamę ustną zależy to, czy nie będziemy mieli do czynienia chociażby z próchnicą, a co za tym idzie chociażby koniecznością leczenia kanałowego oraz ekstrakcji zębów. O profilaktyce stomatologicznej możemy poczytać na stronie https://www.stomatologiajarzebiny.pl/profilaktyka.html

Wybór odpowiedniego stomatologa

Dentysta jest właśnie tym specjalistą, z którym jak najbardziej powinniśmy podjąć współpracę. Rolą dentysty jest nie tylko wykonanie niezbędnych zabiegów, które mają nam pomóc rozwiązać ewentualne problemy związane na przykład z ubytkami, przebarwieniami, kamieniem nazębnym czy ekstrakcją. Dentysta również w miarę szybko znajdzie podczas przeglądu ewentualne ubytki oraz zaproponuje metodę leczenia. Doradzi również, jakie zabiegi profilaktyczne dokonać.

Zobacz także:  https://mamablog.pl/w-jaki-sposob-dlugo-mozna-zachowac-piekny-usmiech/

Codzienna higiena

Skuteczność profilaktyki w dużej mierze zależy od nas samych. Jeżeli będziemy czyścić zęby oraz dziąsła regularnie i systematycznie to na pewno osiągniemy odpowiedni efekt. Jak często czyścić zęby? Na pewno rano oraz wieczorem. Jeżeli dodatkowo mamy taką możliwość w ciągu dnia – warto z niej skorzystać. Przydadzą się również płyny do płukania jamy ustnej, nić stomatologiczna. Dzięki nim szybko usuniemy zabrudzenia i resztki pokarmów.

Samokontrola jamy ustnej

Profilaktyka stomatologiczna to również kompleksowa samokontrola jamy ustnej, której powinniśmy dokonywać każdego dnia. Jeżeli zauważmy, że coś się dzieje, natychmiast powinniśmy się umówić na wizytę u dentysty. Najgorszym rozwiązaniem jest po prostu ignorowanie problemu oraz pozwolenie na rozwój próchnicy.

Dodaj komentarz